Metin Fevzioğlu Şanlıurfa’ya Geldi

Metin Fevzioğlu Şanlıurfa'ya Geldi

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu, yapımı biten Şanlıurfa Barosunun açılışını gerçekleştirdi.

03 Eylül 2016 - 18:13 - Güncelleme: 04 Eylül 2016 - 17:05

Barolar Birliği yönetim kurulu üyeleri ile birlikte kente gelen Fevzioğlu, yapımı biten binayı Şanlıurfa Barosu Başkanı Hikmet Delebe ile gezerek, hayırlı olması temennisinde bulundu. Açılış öncesi açıklamalarda bulunan Fevzioğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin birlik ve beraberlik ruhuyla püskürtüldüğünü ve bu birlik ve beraberliğin devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Fevzioğlu "15 Temmuz şerrinden hep birlikte bu hayrı çıkarmaya mecburuz. Devletin birliği adaletin adil olması eğer ana fikir ise aynı saftayız ve hepimiz aynı taraftayız. Barolarımızla birlikte gazi meclisimizi ziyaret ettik. Biz makamları ve kurumları ziyaret ederiz. Makamlar ve kurumlar hiç kimsenin tapusunda değildir. Ne bizim tapumuzdadır ne de bir başkasının. Daha sonra Cumhurbaşkanımızın yanına gittik dedik ki devlet zor durumdaysa ve devlet bir küresel saldırı ile karşı karşıyaysa biz hiç kuşkusuz devletin yanındayız. Devletin tanımladığımız gibi bir devlet olarak işlemesi için varız, biriz hep beraberiz” ifadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmaların ardından Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu ile beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri Şanlıurfa’dan ayrılarak Batman’a hareket etti.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Millet, Adaylarını Bağrına Bastı
Millet, Adaylarını Bağrına Bastı
Akay ve Ayhan’a Akçakale'de Görkemli Karşılama
Akay ve Ayhan’a Akçakale'de Görkemli Karşılama