Minik Kalplere Minik Dokunuş

Minik Kalplere Minik Dokunuş

Şanlıurfa Haliliye ilçesinde bulunan Prof. Dr. Abdülkadir Karahan İlkokulu 53 sınıfıyla birlikte yerel kurum ve kuruluşların desteğiyle 53 köy okulu arasında kardeşlik köprüsü kurdu.

24 Aralık 2017 - 22:32

Şanlıurfa Haliliye ilçemize bağlı Prof. Dr. Abdülkadir Karahan İlkokulu Her Sınıf 1 Köy Okulunun Gülümseme Sebebi projesi ile il çapında köy okullarına yönelik bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.Prof. Dr. Abdülkadir Karahan İlkokulu 53 sınıfıyla birlikte yerel kurum ve kuruluşların desteğiyle 53 köy okulu arasında kardeşlik köprüsü kurarak, her hafta bir köy okulunu ziyaret edip velilerin hazırladığı ikramlar, öğrencilerin götürdükleri oyuncaklar ve çeşitli aktivitelerle minik yüreklere dokunmaya çalışıyorlar.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü,Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün birlikte hareket ettiği bu güzel projeyle öğrencilere güzel bir gün yaşatıyorlar.Son olarak Haliliye ilçesine bağlı Pırpır köyü, Pırpır Birleştirilmiş İlkokuluna misafir olan paydaşlar köy okulundaki öğrenciler tarafından büyük ilgiyle karşılandılar.

Küçük öğrencilerin dünyasına büyük bir pencere açıp kardeşlik duygularını geliştirip bir bütün olduğumuzu hissettiren; Prof. Dr. Abdulkadir Karahan İlkokulu anasınıfı öğretmen, öğrenci ve veliler hiç tanımadıkları köy öğrencileri, hiç tanımadıkları köy okulu için kolları sıvayıp kendi imkanlarıyla hazırladıkları etkinliklerle herkese örnek olmaya çalışıyorlar.Şehir merkezinin imkanlarını bir günlüğüne dahi olsa yaşama şansı bulan Pırpır birleştirilmiş köy okulu öğrencileri, kendileri için gelen palyaço ve yapılan etkinliklerle gönüllerince bir gün geçirdiler.

Pırpır köyündeki etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına katılan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şükran Büyükhan, öğrencileri samimi bir ortamda bir araya getiren bu güzel projenin bir olma, kardeşlik duygularını pekiştirmede, önemli olduğunu belirterek tüm paydaşlara verilen emek için teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • bilinmez kişilik
    11 ay önce
    Minik kalplerini büyük Sevinç dolu kardeşlik köprüsü......y.D
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfalı Avukat'tan Fatih Portakal'a Suç Duyurusu
Urfalı Avukat'tan Fatih Portakal'a Suç Duyurusu
Vali Erin Şanlıurfa'daki Tüm Okulları Uyardı
Vali Erin Şanlıurfa'daki Tüm Okulları Uyardı