Minik Öğrenciler İstiklal Marşının 10 Kıtasını ezbere okudu

Minik Öğrenciler İstiklal Marşının 10 Kıtasını ezbere okudu

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Mehmetçik İlkokulu 2. Sınıf öğrencileri değerler eğitimi kapsamında İstiklal Marşının 10 kıtasını aynı anda ezbere okudu.

11 Ocak 2018 - 17:50

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Mehmetçik İlkokulu 2. Sınıf öğrencileri değerler eğitimi kapsamında İstiklal Marşının 10 kıtasını aynı anda ezbere okudu. Öğretmen, öğrenci ve Velililerin katıldığı bir etkinlikte, İstiklal Marşının 10 kıtasını aynı anda söyleyen 30 minik öğrenci, etkinliğe katılanlardan tam not aldı.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan 2-İ Sınıfı öğretmeni Sibel Çomak: “Değerler eğitimi kapsamında, öğrencilerimize vatan, bayrak ve İstiklal Marşımızın sevgisini yerleştirmek amacıyla, böyle bir çalışma yaptık. Öğrencilerimiz gerçekten hem çok zeki ve hem de çalışkan, kısa bir sürede sınıfın tamamı istiklal marşımızın 10 kıtasının tamamını ezberledi, bizde öğrencilerimizi onure etmek için, veli, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı böyle bir etkinlik düzenledik. Bizden her konuda desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nuri Kapanoğlu ile okul idarecilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Etkinlik sonrasın da, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilere çeşitli ödül ve hediyeler verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kanlar içerisinde yardım bekledi
Kanlar içerisinde yardım bekledi
Tır sürücüsünün ölümüyle ilgili 3 tutuklama
Tır sürücüsünün ölümüyle ilgili 3 tutuklama