Mor Sertifika Öğretmenleri Şanlıurfa’da Bir Araya Geldi

Mor Sertifika Öğretmenleri Şanlıurfa’da Bir Araya Geldi

Sabancı Vakfı’nın desteğiyle Mor Sertifika Programı Mezun Öğretmenleri Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da bir araya geldi.

31 Ocak 2019 - 20:46

Sabancı Vakfı’nın desteğiyle Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi(SU Gender) tarafından yürütülen Mor Sertifika Programı Mezun Öğretmenleri Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da bir araya geldi. SU Gender ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi (ÇOÇA) işbirliğiyle düzenlenen Oyunlarla Toplumsal Cinsiyet Atölyelerinde kutu oyunları aktivitesi de bu kez Adana’da gerçekleştirildi.

Sabancı Vakfı’nın desteğiyle Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi (SU Gender) tarafından yürütülen, Mor Sertifika Programı (MSP) kapsamında Türkiye genelindeki eğitim ve buluşmalar devam ediyor.

Mor Sertifika Programı Mezun Öğretmenler Buluşmaları

Kahramanmaraş’ta 35 katılımcı ile 17 Ocak 2019 ve Şanlıurfa’da 20 katılımcı ile 18 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen MSP Mezun Öğretmenler Buluşmalarında, Mor Sertifika Programı'na dair genel bilgiler katılımcılar ile paylaşıldı. Buluşmada On Yılın Hikayesi belgesel gösterimi ve Mor Sertifika Programı’na daha önce katılmış öğretmenler tarafından deneyim aktarımı sunumları da yapıldı.

Oyunlarla Toplumsal Cinsiyet Atölyeleri

Adana’da ise Sabancı İlkokulu'nda 60 ilkokul 4. sınıf öğrencisi ile 15 Ocak 2019 tarihinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi (ÇOÇA) ile işbirliği halinde Oyunlarla Toplumsal Cinsiyet Atölyeleri “kutu oyunları” aktivitesi düzenlendi. Aynı tarihte, Adana'daki sivil toplum kuruluşları temsilcileri davet edilerek, 15 kişinin katılımıyla kutu oyunları ve toplumsal cinsiyet temel kavramlar atölyesi düzenlendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale'de Sağlık'ta Bir İlk Daha Gerçekleşti
Akçakale'de Sağlık'ta Bir İlk Daha Gerçekleşti
Çalınan Araç Kapısız ve Kaputsuz Bulundu
Çalınan Araç Kapısız ve Kaputsuz Bulundu