Muharrem İnce Şanlıurfa’ya Geliyor

Muharrem İnce Şanlıurfa'ya Geliyor

Cumhuriyet Halk Partisinin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce 6 Haziran Çarşamba Günü Şanlıurfa’ya Geliyor

03 Haziran 2018 - 04:49 - Güncelleme: 03 Haziran 2018 - 04:53

Cumhuriyet Halk Partisinin 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimindeki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce 6 Haziran Çarşamba Günü Şanlıurfa’ya Geliyor.

Aday Muharrem İnce, saat 14.00’de Şanlıurfa Haleplibahçe mevkisi Müzenin karşısında alanda Şanlıurfalılar ile buluşacak.

Muharrem İnce Kimdir?

Zekiye ve Şerif İnce’nin ilk Çocukları olarak dünyaya geldiğinde 1964 yılı takvim yaprakları 4 Mayıs tarihini gösteriyordu. Annesi Muharrem İnce’nin doğduğu gün ile ilgili “ ağaçlar çiçek açmış. Mübarek Muharrem ayıydı. Sabah ezanıyla birlikte Yalova'da doğdu. O yüzden adını Muharrem koyduk” diye anlatıyor.

İlk, orta ve lise öğrenimini Yalova’nın henüz İstanbul ilçesi olduğu yıllarda tamamladı. Akranları Doktor, Hâkim, Pilot olmayı hayal ederken o, “Öğretmen olacağım “ diyordu ve öyle de oldu. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik –Kimya Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Fizik öğretmeni olarak çeşitli liselerde çalıştı. Lise müdürü olarak da görev yapan İnce, spora olan tutkusu neticesinde Yalova Spor Kulübü’nde yöneticilik ve Basın Sözcülüğü görevlerini de üstlendi. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görevler alan Muharrem İnce Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği Yalova İl Başkanlığı görevinde de bulundu.

Parlamento’ya girerek ülke sorunları ile ilgilenme zamanının geldiğini düşündüğünde henüz 38 yaşındaydı. Sömürüye, eşitsizliğe, haksızlığa karşı barıştan, sevgiden, halkın refah ve mutluluğundan yana politikalar üreten İnce Cumhuriyet Halk Partisi içinde çeşitli görevler üstlendi.

Partisinin Genel Başkanlığına iki kez aday olma cesaretini gösteren Muharrem İnce, geniş halk kitlelerinin sevgisini kazandı. Adalet ve Kalkınma Partisinin ‘Baskın Seçim’ kararı ile 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimlere Cumhurbaşkanı Adayı olma kararını açıkladı. CHP Parlamento gurubunun oy birliği ile kabul ettiği bu karar neticesinde Cumhurbaşkanı Adayı oldu. Öğretmen Ülkü İnce ile evli olan Muharrem İnce Salih Arda isimli bir erkek çocuk babasıdır.

2018/06/2018-06-03-04-52-30.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu