Müzik Şehri Urfa’ya Yakışan Etkinlikler

Müzik Şehri Urfa'ya Yakışan Etkinlikler

Sempozyum Gümrükhan’da düzenlenen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sıra Gecesi ve Dengbejlerin müzik şöleni ile devam etti.

17 Kasım 2018 - 14:45 - Güncelleme: 18 Kasım 2018 - 16:24

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “2018 Uluslararası Geçmişten Günümüze Urfa'da Müzik Sempozyumu ve Etkinlikleri” tarihi Gümrükhan’da düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Sıra Gecesi ve Dengbejlerin müzik şöleni ile devam etti.

Müzik şehri Şanlıurfa’nın geçmişten bu güne süre gelen müzik değerlerini gün yüzüne çıkarmak için başlatılan Sempozyum ve etkinlikler hız kesmeden devam ediyor. Etkinliklerin 2. Gününde Tarihi Gümrükhan’da bir birinden renkli müzik gösterimi sergilenirken, tarihi mekâna gelen yerli ve yabancı konuklara müzik şöleni yaşatılıyor.

İlk olarak sabah saatlerinde sahne alan Büyükşehir Belediyesi Sıra Gecesi Ekibi, bir birinden güzel mahalli türküler seslendirdi. Ardından Şanlıurfa’nın müzik değerlerinden olan, Kürt edebiyatını yüz yıllarca ayakta tutan ve yaşanmış olayları müzikal bir şekilde anlatan dengbejler, farklı ezgilere sahip eserlerini söylediler. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu