Narfest İle İlgili Önemli Açıklama

Narfest İle İlgili Önemli Açıklama

Şanlıurfa Suruç ile Özdeşleşmiş Nar ile ilgili Ekim ayının 22’sinde yapılacak olan Narfest festivali ile iligli Belediye Başkanı Tarık Açıkgöz bir açıklama yaptı.

16 Ekim 2018 - 09:25 - Güncelleme: 17 Ekim 2018 - 16:00

Şanlıurfa Suruç ile Özdeşleşmiş Nar ile ilgili Ekim ayının 22’sinde yapılacak olan Narfest festivali ile iligli Belediye Başkanı Tarık Açıkgöz bir açıklama yaptı. Açıkgöz açıklamasında, Bildiğiniz üzere kadim İlçemiz Suruç hem coğrafi yapısı hemde kendine has kültürel yapısı ile ülkemizin önemli bir ilçesi konumunda yer almaktadır.

Suruç tarihi bir ilçe olmanın yanı sıra içerisinde barındırdığı güzellikler İLE misafirperver, sıcak ve samimi insanları da bünyesinde bulunduran şirin bir ilçemiz.

Suruç Belediye Başkanı olarak sizlerden aldığımız büyük destek ve verdiğiniz pozitif enerji ile bir yandan belediyecilik hizmetlerini ilçemizin dört bir tarafına ulaştırmaya devam ederken, bir yandan da suyun gelmesiyle birlikte adeta yeşile bürünen  verimli Suruç ovasında yetişen tarım ürünlerini de sosyal sorumluluk projesi kapsamında güzel ilçemizin güzelliklerini bilinmeyen yönlerini de tanıtmaya devam ediyoruz.

Halk arasında şifa kaynağı olan kış sofralarının vazgeçilmezi Suruç Nar’ı kendine has özelliği ile çeşitli meyve ve sebzelerin arasında ilçemizde sadece kendine has özelliği ile bunların başında yer alıyor.

Kadim Suruç ovasında  kendine özgü mayhoş tadı, ince kabuğu ve rengiyle ilçemizin dört bir tarafında verimli topraklarımızda yetişen “ MEŞHUR SURUÇ NARI’nı” hem ilçemizin tanıtımını yapmak hem de Narımızın adına yakışır bir şekilde tanıtımını yapmak için bu yıl 22 EKİM 2018 Pazartesi günü 2. Düzenleyeceğimiz “ NARFEST SURUÇ NAR FESTİVALİ ile start vermiş olacağız.

“Bildiginiz üzere Artık şehirler ilçeler yarışıyor. Her şehir her ilçe kendi güzelliklerini, kendi ürünlerini öne çıkarıyor. Biz de dünyanın en kaliteli, en lezzetli sofralık Nar’ını düzenleyeceğimiz 2.SURUÇ NAR FESTİVALİ sayesinde hem geleneksel hale getirmek hemde uluslararası düzeyde tanıtmak istiyoruz. Büyük bir coşku içinde kutlanması beklenen festivale, bu yılda yoğun bir katılım bekliyoruz. Suruç Belediyesi tarafından organize edilen 2.Suruç Nar Festivali NARFEST Festivali’nde ünlü sanatçıların da katılımıyla ilk gün kortej yürüyüşü yapılacak. Suruç’ta yetişen şifa kaynağı narı, bu festivalle tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Suruç’u yaşanabilir, modern bir yer haline getirmek için bir yandan çalışmalara devam ederken bir yandan da ilçemiz topraklarında yetişen şifa kaynağı Nar meyvesini tanıtarak ilçemizdeki tüm güzellikleri Ülkemizin dört bir yanına ve Dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken yukarıda da belirttiğim üzere birlik beraberlik, kardeşlik duygusu, maneviyat ve ilçemizi adına yakışır güzelliklerin olduğunu göstermek adına siz değerli hemşerilerimi  Suruç Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığının organizasyonunda, Bürokratlarımız, Siyasilerimiz, Kurumlarımız İl ve İlçe Belediyelerimiz, STK ve Muhtarlarımız, Üniversitelerimiz ve öğrencilerimizin davet edildiği, Suruç Atatürk meydanında bu yıl 2.düzenleyeceğimiz SURUÇ NARFEST 2. NAR FESTİVALİNE davet ediyorum saygılarımla. İfadelerinde bulundu.

Bu haber 803 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kuzeyin Çocukları Şanlıurfa'yı Gezdi
Kuzeyin Çocukları Şanlıurfa'yı Gezdi
90 derecede çalışıyorlar
90 derecede çalışıyorlar