Narlıdere Köprülü Kavşağı yol güzergahları belirlendi

Narlıdere Köprülü Kavşağı yol güzergahları belirlendi

Şanlıurfa'da 15 adet bina kamulaştırılarak Narlıdere Köprülü Kavşağının yapımına başlanıldı.

01 Ekim 2017 - 21:33 - Güncelleme: 01 Ekim 2017 - 21:37

Narlıdere Köprülü Kavşağı için yol güzergahları belirlendi. Şanlıurfa'da 15 adet bina kamulaştırılarakvşak yapımına başlandı. Yapılacak çalışmalar nedeniyle ulaşımın sağlanacağı alternatif yol güzergahları belirlendi.

Kent merkezi ile havaalanı arasında ışıksız trafik akışını sağlamak amacıyla 7 ayrı köprülü kavşak yapımını hedefleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Diyarbakır karayolu üzerindeki 2 adet köprülü kavşak tamamlanarak, hizmete sunuldu. Kolsuzoğlu Bulvarıyla kesişen alandaki Narlıdere Köprülü kavşağını yapımını sürüyor. 15 binanın kamulaştırılarak, başlanan çalışmalar kapasında kapanan yol için ise alternatif güzergah belirlendi. Ağır vasıtalar için alternatif yol olarak Cemre Kavşağı, Kolej, Maşuk, çevik kuvvet yolunda yön levhaları monte edilirken Diyarbakır istikametinden şehir merkezine giden yöndeki tüm levha ve tehlike uyarı işaretleri konuldu.

Karaköprü'nün her iki yakası birbirine bağlanacak

Çardaklıkaya Bulvarı ile Karaköprü ilçesinin önemli bölgelerinden biri olan Yeşiloğlu Bulvarına geçiş sağlayan İbrahim Kolsuzoğlu Bulvarını birbirine bağlayacak olan Narlıdere Köprülü Kavşağıyla kesintisiz ulaşım sağlanması hedefleniyor. Kavşak yapımıyla Çardaklıkaya Bulvarı ile Kolsuzoğlu Bulvarı 430 metrelik art germe bir viyadükle bağlanacak. Diyarbakır Yolu güzergahı ise dalgeç şeklinde olacak ve tüm proje yan yollarıyla beraber 3 katlı olarak inşa edilecek. Güzergah tamamen trafik yoğunluğundan arındırılacak.

2017/10/2201172.jpg
2017/10/6636548.jpg
2017/10/7276125.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polatçı Hayat Mücadelesini Kaybetti
Polatçı Hayat Mücadelesini Kaybetti
Urfa'da 17 Engelliyi Kahraman Polisler Kurtardı
Urfa'da 17 Engelliyi Kahraman Polisler Kurtardı