Necmettin Öğretmen Sevgisi Sahneye Taşındı

Necmettin Öğretmen Sevgisi Sahneye Taşındı

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi Şehit Savcı Hakan Kılıç İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören öğrenciler Necmettin Yılmaz’ın anısına tertip ettikleri tiyatro gösterisinde sahne aldılar.

16 Mayıs 2018 - 21:43

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi Şehit Savcı Hakan Kılıç İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören öğrenciler, Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde görev yaparken, 16 Haziran günü memleketi Gümüşhane’ye gitmek üzere yola çıkan ve teröristler tarafından, aracı yakıldıktan sonra kaçırılarak şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın anısına tertip ettikleri tiyatro gösterisinde sahne aldılar.

Oyuna gelen davetlilerin bilet yerine kitap bağışında bulunmalarını istediklerini ifade eden öğrenciler, toplanılan kitaplarla Doğubayazıt’ta ki bir köy okuluna kütüphane kurmak istediklerini ve bu kütüphaneye de Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın adının verilmesini istediklerini söylediler.

Adeta usta bir tiyatro sanatçısı gibi sahnede yeteneklerini sergileyen minik öğrenciler kendilerini izlemeye gelen davetliler tarafından sık sık alkışlandılar. Oyunun yönetmenliğini üstlenen öğretmen Büşra Başaran yaklaşık 3 yıldır Doğubayazıt’ta görev yapmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek; “Yaklaşık beş aylık yorucu ve emek gerektiren bir prova süreci yaşadık. Bu süreçte öğretmen arkadaşlarım Merve Metin ve Fatma Nur Kocabaş’ın yanı sıra Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katkılarıyla tabiî ki sevgili öğrencilerimiz ve onların velilerinin gayretleriyle bu yorucu çabalarımız mutlulukla sonuçlanan bir seyir zevkine dönüştü. Oyun sonrası aldığımız olumlu tepkiler güzel bir iş çıkardığımızı göstermiş oldu. Bir bilet iki kitap sloganıyla oyunumuza seyircimizi davet ettik. Bunun tek amacı geçtiğimiz sene Pülümür de şehit edilen meslektaşımız Necmettin Yılmaz anısına Doğubayazıt’ın bir köy okuluna kütüphane açmaktı. Amacımıza kısmen ulaştık. Kitaplarımız gelmeye devam ediyor. Tek gayemiz geleceğimiz olan bu çocukların en güzel şekilde eğitim almalarını sağlamak. Bunun tek yolunun da okumak olduğunu biliyoruz ve onlara bu prensipte eğitim vermeye çalışıyoruz. Tiyatro sanatını kitapla özdeşleştirerek hem bir meslektaşımızın adını yaşatmak hem de pırıl pırıl bir nesil yetiştirmek adına düzenlediğimiz bu gösterimize katılarak bizleri onurlandıran davetlilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Oyunda rol alan minik öğrencilerden Zeynep Rabia Kocaman ise bir tiyatro müsameresinde görev almanın kendisini oldukça mutlu ettiğini ifade ederek; “Necmettin öğretmen’in anısına bir kütüphane kuracağız. Biz oyunumuzda bilet satmadık sadece kitap getirilmesini istiyoruz. O kitapları da kuracağımız kütüphaneye bağışlayacağız” dedi.

2018/05/2018-05-16-21-46-44.jpg
2018/05/2018-05-16-21-46-45.jpg
2018/05/2018-05-16-21-46-45_1.jpg
2018/05/2018-05-16-21-46-45_2.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa’da deprem
Şanlıurfa’da deprem