O habere Suruç Kaymakamlığından yalanlama geldi

O habere Suruç Kaymakamlığından yalanlama geldi

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bir çocuğun ayaklarının bağlanarak hortumla dövüldüğü haberine kaymakamlıktan yalanlama geldi

10 Kasım 2017 - 11:25 - Güncelleme: 10 Kasım 2017 - 16:13

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bir çocuğun ayaklarının bağlanarak hortumla dövüldüğü haberine kaymakamlıktan yalanlama geldi. Yazılı bir açıklama yapan Suruç Kaymakamlığı, görüntülerin ilçede çekilmediğini belirtti. Şanlıurfa Suruç Kaymakamlığı, sosyal medyada bir babanın çocuğunu hortumla dövdüğü haberiyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Bu görüntüler Suruç’a ait değil. Bazı yayın organlarında ‘Suruç’ta 8 yaşındaki çocuğuna işkence, ellerini kollarını bağlayıp dövdü’ başlığı altında haberler çıkmıştır. Yayınlanan görüntülerin Suruç ile alakası yoktur. Konuyla ilgili olarak Suruç kaymakamı Ferhat Sinanoğlu’nun talimatıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere tüm yetkililer harekete geçirilmiş, yapılan inceleme ve çalışmalarda paylaşımı yapan sayfanın admini tespit edilmiş olup Cumhuriyet Savcılığınca konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır. Yapılan araştırmada görüntüleri paylaşan sayfanın editörü youtubeden izlediği görüntüleri vahşetin ortaya koyan babanın bulunup cezalandırılması için kendi sayfasında yer ve zaman belirtmeden paylaşmış olup bahse konu görüntünün Suru ilçesinde yaşanmış gibi gösterilmesine sebep olmuştur. Kamuoyunun bilgisine sunulur” ifadelerine yer verildi.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bir sosyal medya hesabından yer ve zaman gösterilmeden bir adamın küçük bir çocuğu hortumla dövdüğü görüntüler paylaşılmış, bir haber ajansı da olayın Suruç ilçesinde gerçekleştiği iddiasıyla haberi yayımlamıştı. (Şanlıurfa 63 Haber)

2017/11/8721087.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da kadın kılığına girerek saklanan tacizci yakalandı
Şanlıurfa'da kadın kılığına girerek saklanan tacizci...
Yaşlı kadını 100 bin TL dolandırdılar
Yaşlı kadını 100 bin TL dolandırdılar