Öğrenciler bilgi edinme hakkını muhtarlara sordu

Öğrenciler bilgi edinme hakkını muhtarlara sordu

Şanlıurfa'da öğrenciler mahalle muhtarlarından, “Dilekçe ve bilgi edinme hakkının kullanılması” konularını öğrendi.

09 Ekim 2017 - 11:09 - Güncelleme: 09 Ekim 2017 - 20:47

Şanlıurfalı öğrenciler, öğretmenlerin derslerde anlattığı “dilekçe ve bilgi edinme hakkının kullanılması” konularını mahalle muhtarlarına sordu. Yöneltilen sorulara tek tek yanıt veren muhtarlar, bilgi edinme hakkının, bireylerin devlet kurum ve kuruluşlarının görevlerinden dolayı sahip oldukları bilgilere ulaşabilme hakkı olduğunu ifade etti. Her bireyin kendisiyle doğrudan ilgili olsun veya olmasın, merak ettiği herhangi bir bilgiye ulaşma hakkına sahip olduğuna dikkat çektiler.

Okul Müdürü Arif Kemal Şamat, eğitim ve öğretimde farklı yöntem ve metotlardan faydalandıklarını belirterek, öğrencilerin sınıfta aldıkları bilgiyi, yaşayarak pekiştirdiklerini söyledi. Şamat, “Okulumuzda eğitim ve öğretimi zenginleştirmek amacıyla bilişsel, fiziksel, sosyal ve duygusal ihtiyaçlar çerçevesinde farklı yöntem, teknik ve uygulamalardan yararlanılıyor” dedi.

Bilginin olduğu her yer okuldur

Okullarda eğitim ve öğretimin sadece sınıflara hapsedilmediği de dile getiren Şamat,“Bilginin olduğu her yer okuldur. Bu anlayıştan hareketle öğretmenlerimiz nezaretinde mahalle muhtarlarını ziyaret eden öğrencilerimiz sınıfta edindikleri bilgileri bir de konunun uzmanlarından dinleyerek öğrendiler” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa ve İlçelerinde Elektrik Kesintisi Yaşanacak
Şanlıurfa ve İlçelerinde Elektrik Kesintisi Yaşanacak
Başkan Yalçınkaya'dan Başkan Güler'e Ziyaret
Başkan Yalçınkaya'dan Başkan Güler'e Ziyaret