Öğrenciler Sessiz Kulları Unutmadı

Öğrenciler Sessiz Kulları Unutmadı

Şanlıurfa Birecik Mehmet Adil Çulcuoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri örnek bir projeye imza atarak sessiz kullar sokak hayvanları için sokak çevresine su ve yemek kapları yerleştirdi.

11 Ocak 2019 - 16:36

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde lise öğrencileri Sessiz kullar projesi kapsamında sokak hayvanları için okul bahçesinin çeşitli yerlerine ve çevresine su ve yemek kapları yerleştirdi.

Birecik ilçesindeki Mehmet Adil Çulcuoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, 'Sessiz kullar' projesi kapsamında sokak hayvanları için örnek bir çalışma başlattı. Lise öğrencileri okul yönetiminden aldıkları izin doğrultusunda okullarının bahçesine ve çevresindeki çeşitli noktalara sokak hayvanları için su ve yemek kapları yerleştirdi. Okulun pencere kenarlarına, bahçesine, bahçe duvarı önüne ve okul dışına yerleştirilen su ve yemek kapları ile kedi ve köpekler ile kuşların beslenmelerine olanak sağlandı. Öğrenciler, proje ile sokak hayvanlarına karşı duyarlılık oluşturmaya çalıştıklarını belirtti.

Proje ile hem sokak hayvanlarının beslenmelerine hem de hayvanlara karşı bir sevgi bağı oluşturmaya çalıştıklarını belirten öğrencilerden Emine Bozkurt, “Amacımız öğrenci arkadaşlarımıza hayvan sevgisi kazandırmak. Projemiz ile eğitimin sadece okulda kitap ve defterden ibaret olmadığını anlatmak istedik. Sokak hayvanlarının beslenmeleri için su ve yemek kapları çeşitli yerlere yerleştirdik” diye konuştu.

2019/01/2019-01-11-16-39-34.jpg
2019/01/2019-01-11-16-39-35.jpg
2019/01/2019-01-11-16-39-36.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü