Öğrenciler Tarihi Yerinde Öğreniyor

Öğrenciler Tarihi Yerinde Öğreniyor

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi tarafından Çanakkale Destanı’nın 103’üncü yıldönümü nedeniyle öğrenciler Şehitler Diyarı Çanakkale’yi gezerek, tarihi yerinde öğrendi.

04 Mayıs 2018 - 11:00 - Güncelleme: 04 Mayıs 2018 - 22:43

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi tarafından Çanakkale Destanı’nın 103’üncü yıldönümü nedeniyle kent genelinde düzenlenen yarışmalarda derece giren öğrenciler, Şehitler Diyarı Çanakkale’yi gezerek, tarihi yerinde öğrendi.

Şanlıurfa Haliliye Belediyesince bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ve konusu sadece Çanakkale olan ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ayrı ayrı düzenlenen bilgi yarışması, şiir okuma, şiir yazma, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerinden 160’ı, 1 Mayıs 2018 günü Konya, Bursa ve İstanbul illerinin de yer aldığı Çanakkale gezisine uğurlandı. Çanakkale Gezisi için Şanlıurfa’dan hareket eden öğrenciler ile öğretmenleri, Çanakkale’de ilk olarak Eceabat İlçesine geçti. Feribotla yapılan geçişin ardından öğrenciler, 57. Piyade Alayı Şehitliği, Conk Bayırı, Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş Şehitliği, Meçhul Asker Anıtı, Şahin Dere Hastane Şehitliği ve Rumeli Tabyası’nı gezdi.

Gezi boyunca tarihi yerler hakkında rehberlerden bilgi alan öğrenciler, tarih kitaplarından okudukları mekanları yerine gördü. Gün boyu yapılan gezilerde tarihe tanıklık eden öğrenciler, bol bol fotoğraf çektirirken organize edilen gezi nedeniyle Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’a teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfalı Gençlerde Dövme Merakı
Urfalı Gençlerde Dövme Merakı
Ceylanpınar'da Kesilen Cezaları ile İlgili Açıklama
Ceylanpınar'da Kesilen Cezaları ile İlgili Açıklama