Öğrencilerin Urfa Zabıtasından Talebi Var

Öğrencilerin Urfa Zabıtasından Talebi Var

Şanlıurfa Atatürk Caddesinde Şarkı Söyleyen Harran Üniversiteli Öğrencilerin Belediye Personeli Urfa Zabıtasından Talebi Var.

13 Ocak 2019 - 21:45 - Güncelleme: 15 Ocak 2019 - 22:09

Burası İstiklal Caddesi Değil Şanlıurfa Harran Üniversitesinde öğrenim gören Hakan, Hüseyin ve Burak isimli öğrenciler bir araya gelerek Şanılurfa’nın merkezi konumundaki Atatürk caddesine şarkı söyleyerek hem deşarj oluyorlar hemde başta gençler olmak üzere Şanlıurfalıların dikkatini çekiyorlar.

Harran Üniversitesinde öğrenim gören Hakan Aslan yetkililerden tek isteklerinin şarkı söylediklerinde zabıta ekiplerinin kendilerini engel olmaması olduğunu belirtti. Kimi müzisyenler vardır, şöhrete ve paraya ulaşmak için her şeyi yapar ve bir anlamda müziğini satar. Fakat öyle müzisyenler var ki, onların tek amacı müzik yapmak ve bunu insanların beğenisine sunmak.

Türkiye'nin en ünlü sanatçılarından İbrahim Tatlıses, Nuri Sesigüzel, Mahmut Tuncer, Kazancı Bedih gibi ünlü ustaları yetiştiren Şanlıurfa’da sokaklar şenlendi.

Harran Üniversitesi öğrencisi Hakan  Aslan; Aslen Vanlıyım, Şanlıurfa okul okuyorum öğrenciyim. Önce halkımızı sevindirip güldürmemiz lazım. Türkiye’nin 81 ilinde sokak sanatçıları var. Şanlıurfa’ da olması gerektiğini düşünüp 3 arkadaş karar verdik bunlar Burak, Hüseyin , Hakan  3 kişiyiz ve daha sonra arkadaşlarımızda ekip olarak bize katıldılar. Şanlıurfa halkımız bizi çok beğeniyor ve seviyorlar bizim sıkıntımız zabıta arkadaşlar bizlere sorun yaşatıyorlar bunların önüne geçilmesi gerek halkımız bizi seviyorlar sayıyorlar biz gurup olarak dürüstlüğe önem veriyoruz. Yetkililerden bu öğrencilere destek olunmasını talep etmekteyiz. Devletimiz başımızdan eksik olmasın ama Suriyeliler olunca iş verirler, dükkan verirler ama Türk vatandaşına yardım etmezler. Şanlıurfa dışında böyle etkinliklere müdahale edilmez İstanbul İstiklal caddesinde şahit oldum sabahtan akşam kadar çalarlar kimseye müdahale edilmez Şanlıurfa’da neden engel oluyor. Yetkililere sadece bir şey talep ediyoruz halkımız bizi seviyorken Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta çalışanları lütfen sokak sanatçılarına engel olmasınlar.İfadelerinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ceylanpınar'da patlama: 3 yaralı
Ceylanpınar'da patlama: 3 yaralı
Aydoğan ve Tokmak Ailesinin Mutlu Günü
Aydoğan ve Tokmak Ailesinin Mutlu Günü