Öğretmenler ile öğrencileri, masa ve sıraları boyadı

Öğretmenler ile öğrencileri, masa ve sıraları boyadı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine 40 kilometre uzaklıkta bulunan ilk ve ortaokuldaki tüm sıra ve masalar, öğretmenler, öğrencileri ve veliler tarafından tamir ederek, farklı renklere boyandı.

31 Aralık 2017 - 17:21 - Güncelleme: 31 Aralık 2017 - 20:40

Okulda değerler eğitimi kapsamında ‘Devlet malını koruma’ bilincini öğrencilere yerleştirmek amacıyla hazırlana proje kapsamında okulda zarar gören, eskiyen sıra ve masalar önce okul bahçesine taşındı. Burada öğretenler, öğrenciler ve velilerin de desteği ile bakımdan geçirilen sıra ve masalar, farklı renklere boyandı.
İleri Ortaokulu Müdürü Umut Çakmak, "Gerçekten de olumlu ve güzel bir çalışma oldu. Hem öğrencilerimiz bu konuda bilinçleniyor ve hem de eskiyen sıra ve masalarımızı onarıp boyadık" diye konuştu. 7. Sınıfta okuyan Nebiye Akgeyik ise, "Bugün okulumuzda değerler eğitimi kapsamında Müdürümüz, öğretmenlerimiz, öğrenci arkadaşlarımız ve velilerimizle beraber eskiyen sıralarımızı tamir ettik ve boyadık. Okul müdürümüz ve öğretmenlerimizin katkılarıyla, daha iyi bir eğitim almak için, sıralarımızı boyadık. Sıra ve masalarımızı kullanışlı bir hale getirdik. Devlet malını kuruma esasına uygun davrandık" dedi.
Okulunun içi ve dışını da boyamak istediklerini belirten Akgeyik, boyaların temin edilmesi halinde imece usulü yöntem ile boyama işini tamamlayacaklarını kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa Suriye Sınırında Dikkat Çeken Detay
Şanlıurfa Suriye Sınırında Dikkat Çeken Detay
Tren Kazasında Hayatını Kaybeden Yusuf Yetim Defnedildi
Tren Kazasında Hayatını Kaybeden Yusuf Yetim Defnedildi