Öğretmenler Türküleri Urfa İçin Söyledi

Öğretmenler Türküleri Urfa İçin Söyledi

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenleri Urfa Müzikleri ile tarihi ve turistik mekanları yer aldığı Urfa İçin Çal Söyle Öğretmen isimli klip çekti

21 Eylül 2018 - 09:10 - Güncelleme: 22 Eylül 2018 - 13:47

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenleri Urfa Müzikleri ile tarihi ve turistik mekanları yer aldığı Urfa İçin Çal Söyle Öğretmen isimli klip çekti. Öğretmenler Şanlıurfa Yöresine ait olan Arap Atı Gibi Sallar Başını türküsü ve Urfalıyam Ezelden Türkülerine seslendirdi. Şanlıurfa MEM ile Arge çalışması olan videosu izleyenler tarafından beğenildi.

Klipte Haliliye ilçemizdeki 12 bin yıllık Göbeklitepe, Tarihi Harran Kümbet evleri, Yıldız Sarayı Konuk Evi, Dünyanın İlk Üniversitesi, Halilürrahman Gölü, Seyir Tepesi, Atatürk Bulvarı, Reji Kilisesi, Sagıp’ın Köşkü, Ayn Zeliha Gölü, Osmanbey Kampüsü, Kurtuluş Müzesi, Bedesten Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Balıklıgöl Amfi, Rızvaniye Camii, Halfeti, Kısas, Halepli bahçe,Hz.İbrahim Makamı, Tarihi Urfa Sokakları, Gap Sukay, Kabaltı, Cumhuriyet Parkı, Emirgan, Siverek Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz İlkokulu, Abide Bayrağı, Gümrükhanı, Ceylanpınar, Urfa Tarihi Mağaraları, Atatürk Ormanı, Fırfırlı Camii gibi Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik mekanları gösterildi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şanlıurfa İçin Söyle Memleket İçin Oku

Yönetmen & Prodüksiyon: Fatih TAŞÖZ

Görüntü Yönetmeni: Mehmet ARI

Müzik  Aranjör: İlker BİNAZ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu