Ordu’daki Protokol krizinde emniyet müdüründen açıklama

Ordu'daki Protokol krizinde emniyet müdüründen açıklama

Ordu’da, Şanlıurfa milletvekili Kemallettin Yılmaztekin’in koltuğuna oturan Emniyet Müdürü Suat Çelik yaptığı açıklama ile izine ayrıldı.

27 Temmuz 2017 - 02:39 - Güncelleme: 28 Temmuz 2017 - 00:41

Ordu’da, Şanlıurfa milletvekili Kemallettin Yılmaztekin’in koltuğuna oturan Emniyet Müdürü Suat Çelik yaptığı açıklama ile izine ayrıldı.

Ordu'da Aybastı Güreş ve Kültür Festivali'nde protokol tribününde yaşanan arbedenin ardından Ordu Emniyet Müdürü Suat Çelik izne ayrılarak Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alınmasını talep etti.

Ordu'nun Aybastı ilçesi Perşembe Yaylası'nda güreş şenliklerinde, protokol tribününde Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Şanlıurfa milletvekili Kemallettin Yılmaztekin’in koltuğuna oturan Emniyet Müdürü Suat Çelik'i kaldırmak istediği esnasında arbede yaşanmıştı.

Yaşanan arbedenin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilerek Ordu'ya gelen 2 mülkiye başmüfettişi ile Aybastı Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma yürütürken, Emniyet Müdürü Suat Çelik bugün itibariyle izne ayrıldığını açıkladı.

Yazılı bir açıklama yapan Çelik, "Geçtiğimiz günlerde ilimiz Aybastı ilçesindeki Perşembe Yaylası şenliklerinde meydana gelen ve yaşanmasını asla arzu etmediğim nahoş olay sebebiyle; üstlenmiş olduğum görevin önemi ve devlet memuriyeti ciddiyeti gereği 27 Temmuz 2017 tarihi itibariyle senelik izne ayrılarak, İçişleri Bakanlığımızdan geçici de olsa Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde görevlendirilmemi talep etmiş bulunmaktayım" dedi.

Başkan Yılmaz, Cumhurbaşkanımızı bilgilendirdim

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Sayın Cumhurbaşkanımıza Aybastı Perşembe Yaylası Festivali’nde yaşanan olaylarla ilgili bilgi verdim" açıklamasında bulundu.

Başkan Enver Yılmaz, TBMM Meclis Başkanlığı Makamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. AK Parti grup toplantısının ardından, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığında gerçekleşen görüşmede Başkan Enver Yılmaz, Aybastı ilçesi Perşembe Yaylası’nda yaşanan olaylarla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bilgi verdi.

Görüşme sonrası bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Resmi temaslarda bulunmak üzere ve Büyükşehir Belediyemizin yatırımlarıyla ilgili Ankara’dayım. Bugün partimizin grup toplantısına katıldım ve ardından, Sayın Cumhurbaşkanımız ile TBMM Başkanımız Sayın İsmail Kahraman’ın makamında bir görüşmemiz oldu. Görüşmemize İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu da katıldı. Sayın Cumhurbaşkanımıza Aybastı Perşembe Yaylası Festivali’nde yaşanan olaylarla ilgili bilgi verdim. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ilimizin kendisinde ayrı bir yeri olduğunu belirterek Ordulu kardeşlerimize selam ve sevgilerini iletti” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfaspor’dan 4 Transfer
Urfaspor’dan 4 Transfer
Suruç'ta Feci Kaza, 1 Ölü 6 Yaralı
Suruç'ta Feci Kaza, 1 Ölü 6 Yaralı