Ortadoğu İş Adamları Forumu Ekonomik Milat Olmalı

Ortadoğu İş Adamları Forumu Ekonomik Milat Olmalı

TÜMSİAD Şube Başkanı Sadık Sade, 27-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Ortadoğu İş Adamları Forumunu Şanlıurfa adına bir fırsata dönüştürme çabasındayız.Dedi

22 Mart 2018 - 15:38

27-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan buluşmanın ayrıntıları ile ilgili toplantı yapıldı. Toplantı içeriği, kurumların ve STKların görüşleri doğrultusunda şekillenecek. TÜMSİAD Şube Başkanı Sade, “Bu forumu Şanlıurfa adına bir fırsata dönüştürme çabasındayız”

TÜMSİAD öncülüğünde ve ilgili kurum ve kuruluşların katkılarıyla düzenlenecek olan “Ortadoğu İş Adamları Forumu” için hazırlıklar devam ediyor. TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesinde düzenlenen toplantıda bir araya gelen kurum amirleri ve bürokratları toplantının içeriği hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Toplantı hakkında değerlendirmelerde bulunan TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade, amaçlarının iyi hazırlanılmış ve içeriğiyle Şanlıurfa adına faydalı sonuçları olabilecek bir organizasyon yapabilmek olduğunu söyledi. Başkan Sade açıklamasında, “27-29 Nisan 2018 tarihleri arasında ilimizde düzenlemeyi düşündüğümüz forum hakkında görüşlerimizi dillendirmek ve kamuoyunun beklentilerine cevaplar aramak üzere toplandık. Kurumlarımızla istişarelerde bulunduk. Sadece bu buluşmamız bile Şanlıurfa adına çok önemli bir faaliyettir. Şanlıurfa ortak paydasında herkes kendisinin ve kurumunun görüşleri ile yapılması gerekenleri dile getirdi. Ben kurum temsilcisi arkadaşlarımıza özverili davranışlarından dolayı tebriklerimi sunuyor, katılımlarından dolayı da teşekkür ediyorum. Çok isabetli ve yerinde bir toplantı oldu. Çok kıymetli görüşler ifade edildi. Bu görüşlerin hepsini not aldık ve kendi aramızda bir değerlendirme daha yapacağız. Kısa sürede büyük organizasyonlar yapmaktan ziyade bir yerden başlamak gerektiği konusunda hemfikir olduk. İnşallah Tarım fuarımızın da düzenlendiği tarihte Ortadoğu’dan ve yurtdışından birçok misafirimizi Şanlıurfa’da ağırlayacağız. Onlara Şanlıurfa’nın yatırım avantajlarını anlatacağız. Saha gezileri ve çalışmaları yapacağız. Tarım, sanayi ve turizm konusunda yapılabilecekler konusunda bilgilendirmelerde bulunacağız. Bir günümüzü turistik ağırlıklı çalışmalara ayıracağız. Nisan ayı sonundaki bu üç günümüzü çok iyi değerlendirip Ortadoğu İş Adamların Forumunu Şanlıurfa ekonomisi adına bir milat haline dönüştürmeye gayret edeceğiz” şeklinde konuştu.

TÜMSİAD ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Recep Gündoğan, OSB Müdürü Yunus Emre Aksu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Çakmaklı, TKDK İl Koordinatörü Sadık Yetim, GAP tarımla Araştırma Enstitüsü Müdürü İbrahim H. Çetiner, Karacadağ Kalkınma Ajansı YDO Koordinatörü Yunus Çolak, GAP Bölge Kalkınma İdaresinden Ahmet V. Coşandal ve Ayla Yenikale, Start Fuarcılıktan Musa Öztürk ve Habibe Döğer, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden Mehmet sait Güneş, Nagehan Ayşe Turanoğuz ve Adnan Gözbil, TÜMSİAD’dan M.Sadık Sade, Halef Karataş ve Av. Mehmet Kırboğa katıldı.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Filoloji Üniversitesi Birecik'i Keşfedecek
Filoloji Üniversitesi Birecik'i Keşfedecek
Şanlıurfa Valiliği Logo Şanlıurfa Valiliği Logosu
Şanlıurfa Valiliği Logo Şanlıurfa Valiliği Logosu