Osmanbey Kampus Alanı 3 Boyutlu Master Planı Çalıştayı

Osmanbey Kampus Alanı 3 Boyutlu Master Planı Çalıştayı

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampus Alanı 3 Boyutlu Master Planının Geotasarım İlkeleri Çalışma ve Bilgilendirme toplantısı yapıldı.

25 Aralık 2018 - 22:41 - Güncelleme: 27 Aralık 2018 - 00:45

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampus Alanı 3 Boyutlu Master Planının Geotasarım İlkeleri Kapsamında Oluşturulması projesinin 2. Çalışma ve Bilgilendirme toplantısı Mühendislik Fakültesi Erdoğan Çümen toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya yönetim kademesinden Harran Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Recep Çiğdem, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Sarıışık Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Murat Kısa, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Recep Gündoğan ve çeşitli bölümleri temsilen çok sayıda akademisyen katıldı.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Çiğdem ve Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Sarıışık açılış konuşmaları ile başlayan çalıştayda, Proje yöneticisi olan Prof.Dr. Saffet Erdoğan; Neden plan yapmalıyız? Neden Geotasarım? Gibi konuların önemi hakkında detaylı bilgilendirme sunumunu gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarının ardından grup çalışmasına geçildi.

Grup çalışmaları kapsamında katılımcılar, dört farklı gruba ayrılarak her grup kendi ihtiyaçları ve öngörüleri doğrultusunda belirli tasarımlar yapıldı.Üniversitenin stratejik hedefleri doğrultusunda genişleme planının daha düzenli, çevreye duyarlı ve tüm paydaşların ihtiyaçları doğrultusunda ortaya konması için ortak akılla doğaya uyumlu bir tasarım anlayışını benimseyen Geotasarım metodolojisi uygulaması konusunda çalışmalar yapıldı.

Bu haber 397 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karaköprü'de Alt Yapı Seçmeleri Gerçekleşti
Karaköprü'de Alt Yapı Seçmeleri Gerçekleşti
Gişioğlu Ailesinin Acı Günü
Gişioğlu Ailesinin Acı Günü