Osmanlı kıyafetleri ile türbeleri geziyor

Osmanlı kıyafetleri ile türbeleri geziyor

Felçli iken sağlığına yeniden kavuşan Şanlıurfa’da Eyyüp Peygamber makamınıda ziyaret eden 62 yaşındaki Hamza Çukur,giydiği kaftan ve kavuk ile il il dolaşarak türbeleri ziyaret ediyor.

08 Kasım 2017 - 11:59 - Güncelleme: 09 Kasım 2017 - 01:08

Felçli iken sağlığına yeniden kavuşan 62 yaşındaki Hamza Çukur, giydiği kaftan ve kavuk ile il il dolaşarak türbeleri ziyaret ediyor. Şanlıurfa’da Eyyüp Peygamber makamını ziyaret eden orda uyuyan Hamza Çukur,  Giresun’dan yola çıkan Hamza Çukur, il il dolaşarak bütün türbeleri ziyaret ediyor. Türkiye’deki tüm türbeleri gezmeyi hedefleyen 62 yaşındaki Hamza Çukur, Malatya’da türbeleri ziyaret ettikten sonra kent merkezini dolaştı. Diriliş Ertuğrul dizisini çok sevdiğini ve diziden sonra hayatının değiştiğini ifade eden Çukur, “Şimdi tüm illerdeki türbeleri geziyorum” dedi.

Uzun yıllar felçli olduğunu ve sonrasında sağlığına kavuştuğunu ifade eden Çukur, “Allah’a dua ettim ve dualarım kabul oldu, sağlığıma yeniden kavuştum.” ifadelerine yer verdi. Diriliş Ertuğrul dizini çok sevdiğini de belirten Çukur, bu nedenle kavuk ve kaftan kıyafeti ile türbe ziyareti yaptığını söyledi. Osmanlı kıyafetleri ile türbeleri ziyaret ederek dua eden Çukur, gittiği yerlerde otelde kalmayıp ziyaret ettiği türbelerde geceyi geçiriyor.

Malatya’da da türbeleri gezdiğini ve son olarak Darende ilçesindeki Somuncu Baba Türbesini ziyaret ettiğini belirten Çukur, “Malatya’yı çok seviyorum ve her seferinde gelmeyi düşünüyorum. Türkiye’de sadece gitmediğim il Diyarbakır kaldı, en yakın zamanda oraya da gitmeyi düşünüyorum. Gideceğim türbeyi ziyaret edip dua edeceğim, Şanlıurfa’da Eyüp Peygamberin Türbesinde yattım ve dua ettim. Otellerde kalmıyorum türbelerde kalıyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yades ile 7 bin 500 vatandaşa ulaşıldı
Yades ile 7 bin 500 vatandaşa ulaşıldı
Haliliye’de 158 bin ağaç toprakla buluşturuldu
Haliliye’de 158 bin ağaç toprakla buluşturuldu