Oto Galericiler çalışmaların bitirmesini istiyor

Oto Galericiler çalışmaların bitirmesini istiyor

Şanlıurfa Oto Galericiler Kooperatifi Başkanı Mehmet Yaşar Bozkurt, DEDAŞ , Türk Telekom ve AKSA Doğalgaz’ın bir an önce çalışmalarını bitirmesini beklediklerini belirtti.

08 Ekim 2017 - 17:13 - Güncelleme: 09 Ekim 2017 - 09:43

Şanlıurfa Oto Galericiler Kooperatifi Başkanı Mehmet Yaşar Bozkurt Şanlıurfa 63 COM’a yaptığı açıklamada; Şanlıurfa’mıza kazandırılmaya çalışılan yeni oto galericiler sitesinde çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Bizim inşaatımızı yani bizim işyerlerimizin yüzde 90’ının içleri bitmiş durumda, ufak tefek eksikler var, bazı eksikler alt yapıyı bekliyor. Mesela dükkân önlerinde ki kilit taş döşemesi, dükkânın önlerinde ki büyük camların takılması, bunlar alt yapının bitirilmesini bekliyor. Onun dışında iş yerlerimizin içindeki rötuş şeklinde ki işlerimiz devam ediyor. Bunları en kısa sürede bizler bitireceğiz. Tabi bizim bitirmemizle de bu işler olmuyor, biz oraya DEDAŞ’ın elektrik projesini bitirmesi lazım, bu noktada da ihalesi bitmiş ilgili firmanın gelip işe başlaması lazım. Türk Telekom, DEDAŞ’ı bekliyor onlar da gelip bizim işlerimizi bitirmesi lazım, artı doğalgaz alt yapısının bitirilmesi lazım. Çünkü Vali Bey talimat vermişti. Bu alt yapılar yapılmadan orada kesinlikle asfaltlama işine girilmeyecek. Belediye tarafından. Tabi bu asfaltlama yapılmadığı için de burayı gören insanlar zannediyor ki orada çok iş var ama asfaltlama bittiği zaman, çevre düzenlemesi bittiği zaman sitemizin durumu meydana çıkacak.  O zaman vatandaşlarımız ve esnafımız bize hak verecek. Allah’ın izni ile bunu en kısa sürede bitireceğiz. Esnafımızı oraya taşıyacağız. Hem şuan ki kargaşadan şehrimizi kurtaracağız hem de esnafımız daha güzel bir ortamda iş yapmaya başlayacak, şimdide hayırlı ve uğurlu olsun diyelim.

Bozkurt, sitede alt yapı çalışmaları ile ilgili olarak ise Belediyeye ait olan alt yapılar bitmiş sayılır çok ufak tefek eksikleri var. Fakat alt yapı olarak bahsettiğimiz DEDAŞ’ın Türk telekomun ve aksa doğalgazın orada yapacağı işler kalmış bunların bir an önce oraya girip, inşaat sahasına bu işleri bitirmesi gerekiyor. Bunlar bitmeden sizde takdir edersiniz ki yapılan bir sitenin elektriği olmadan, internet, telefon hizmeti olmadan, ısıtma yönünden doğalgazı olmadan orada normal bir yaşama ortamı olmaz bunun için bu hizmetlerin gelmesi gerekiyor. Dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam Halid Yıldız Samsat'ta Göreve Başladı
Kaymakam Halid Yıldız Samsat'ta Göreve Başladı
Başkan Çiftçi Urfalı Yazarlar ile Bir Araya Geldi
Başkan Çiftçi Urfalı Yazarlar ile Bir Araya Geldi