Özel Edessa Hastanesi yeniden açıldı

Özel Edessa Hastanesi yeniden açıldı

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesi Paşabağı Mahallesinde hizmet veren  83 yatak kapasiteli Özel Edessa Hastanesi yeniden hizmet vermeye başladı.  

09 Ekim 2017 - 23:43 - Güncelleme: 10 Ekim 2017 - 00:34

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesi Paşabağı Mahallesinde hizmet veren  83 yatak kapasiteli Özel Edessa Hastanesi yeniden hizmet vermeye başladı.  

Özel Edessa Hastanesi'nin faaliyete girmesi  dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan hastane yöneticisi İrfan Kesen; "Hepinizin bildiği gibi 08.03.2016 tarihinde SGK antlaşması iptal olup yetkilileri tarafından kapatılan Özel EDESSA Hastanesini, işten çıkartılan 246 çalışanının tamamının özlük hakları, içeride ki ödenmemiş maaşları ve kıdem tazminatları ödenmek ve tekrar işe alınmak şartı ile Şahsım İrfan KESEN adına almış bulunmaktayım. Bu arada tarafımdan önce bu hastaneyi alma girişimin de bulunup ancak satın almak için mali durumu ve gerekli finansı olmadığı için protokol şartlarını ihlal eden A. B. İsimli şahsın itirazlarından dolayı satışı tarafıma sağlayan muhatapların 07.07.2017 tarihinde Şanlıurfa 3. Noter eşliğinde önceki sahipleri olan 9 hekim ile yapılan protokol ile satın alınmış 08.08.2017 tarihinde Şanlıurfa ticaret ve sanayi odasına tescillenmiş 05.08.2017 tarihinde ise Şanlıurfa il sağlık müdürlüğüne hastanenin faaliyeti için  başvuru yapılmış. Ama A. B. İsimli şahsın tekrar itirazına İl Sağlık Müdürlüğünün yapılan tüm kontrollerin olumlu olmasından, Ticaret ve Sanayi odasından alınan olumlu cevaba istinaden 05.10.2017 tarihinde Şanlıurfa Valiliği tarafından onaylanan faaliyet belgesi alınmıştır. Hastanemiz bugün itibari ile 83 yatak kapasitesi ile yeni yönetim ve yeni kadrosu ile tekrar Şanlıurfa ve bölge halkına hizmet verecektir. Amacımız bölgedeki sağlık sorunlarını ve iş istihdamını en aza indirilmesidir.  Halkın her kesiminden hastanemizin sunduğu imkânlardan faydalanabilmesi için bu hafta SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) anlaşması için ilgili kuruma resmi olarak başvurumuzu yapacağız. Konu ile ilgili Sn. Cumhurbaşkanımız, Sn. Başbakanımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız, Şanlıurfa’nın tüm sorunları ile yakından ilgilenen kendisi de bir sağlıkçı olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sn. Ahmet Eşref FAKIBABA, Sn. Valimiz ve tüm Şanlıurfa Milletvekillerimiz ve İl Başkanımız Sn. Zeynel Abidin BEYAZGÜL bey efendinin desteklerini talep etmekteyiz. Bizi yalnız bırakmayıp geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. (Şanlıurfa 63 COM Özel Haber)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haliliye Belediyesinden 31 Temmuz hatırlatması
Haliliye Belediyesinden 31 Temmuz hatırlatması
Hilvan içme suyu arıtma tesisi çalışmaları sürüyor
Hilvan içme suyu arıtma tesisi çalışmaları sürüyor