Özyavuz’dan Cevheri’ye Ziyaret

Özyavuz'dan Cevheri'ye Ziyaret

Necmettin Cevheri’yi Ankara’daki ofisinde MHP MYK Üyesi 27. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Sayın İbrahim Özyavuz ziyaret etti.

05 Eylül 2018 - 10:24 - Güncelleme: 06 Eylül 2018 - 19:14

Şanlıurfa’nın yetiştirdiği değerli devlet adamı ve siyasetçisi Necmettin Cevheri’yi Ankara’daki ofisinde MHP MYK Üyesi 27. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Sayın İbrahim Özyavuz ziyaret etti.

Necmettin Cevheri Galatasaray Lisesi sonrası yüksek tahsilini Ankara Üniversitesi Hukuk fakültesinde tamamladı. Şanlıurfa’da serbest Avukatlık ve çiftçilik sonrası Sayın Cevheri Türk siyasi yaşamının Şanlıurfa’dan çıkan önemli bir aktörü haline geldi. Siyasete Demokrat Parti ile teşkilatında başladı. Daha sonrasında Adalet Partisi İl ve Genel Merkez örgütlerinde çeşitli kademelerde görev yaptı. II, III, IV, V, XIX, XX. Dönem Şanlıurfa Milletvekili olarak TBMM’de bulundu. Turizm ve Tanıtma, Adalet, Tarım ve Köy işleri, Devlet Eski Bakanı, Başbakan Yardımcılığı yaptı. Fransızca biliyor. Evli ve iki çocuk babası. Yurt genelinde Sayın Cevherinin büyük hizmetleri olmuştur. Şanlıurfa’ya için de Atatürk Barajı, Harran Üniversitesi ve GAP Havaalanı gibi büyük hizmetleri olmuştur. Cevheri Şanlıurfa’nın büyük aşiretlerinden olan Şıhanlı Aşiretinin de lideridir.

MHP Milletvekili Sayın Özyavuz’da Urfa ve Türk Siyasetinin değeri olarak nitelendirdiği Sayın Cevheri’ye geçmişe ve geleceğe vefa olarak nitelendirdiği ziyaretinin gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında Cevheri ve Özyavuz Şanlıurfa’nın genel sorunları ve ülke gündemi hakkında genel değerlendirmelerde bulundular.

Sayın Cevheri’de Sayın Özyavuz için son yıllarda Şanlıurfa’nın yetiştirdiği değerli siyasetçilerden birisidir. dedi.

2018/09/2018-09-05-10-26-43.jpg
2018/09/2018-09-05-10-26-44.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 Kişinin Öldüğü Olay İle İlgili İddialara Açıklama Geldi
6 Kişinin Öldüğü Olay İle İlgili İddialara Açıklama Geldi
Akademik Birlik Derneğinden Rektör Çelik'e Ziyaret
Akademik Birlik Derneğinden Rektör Çelik'e Ziyaret