Özyavuz’dan ÇKS Uyarısı

Özyavuz'dan ÇKS Uyarısı

Şanlıurfa’nın Harran ilçesi Ziraat Odası Başkanı Mahmut Özyavuz, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurusunu yapmayan çiftçileri geç kalmamaları konusunda uyardı

28 Aralık 2017 - 10:22 - Güncelleme: 28 Aralık 2017 - 10:26

Şanlıurfa’nın Harran ilçesi Ziraat Odası Başkanı Mahmut Özyavuz, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurusunu yapmayan çiftçileri geç kalmamaları konusunda uyardı. Sürenin 31 Aralık 2017’de sona ereceğini hatırlatan Başkan Özyavuz, kayıt yaptırmayan çiftçilerin desteklerden faydalanamayacağını söyledi.  2016 yılı Eylül ayında başlayan ve 30 Haziran 2017’de sona eren ÇKS başvuru süresi geçtiğimiz hafta, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın “Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği" kapsamında 31 Aralık 2017 tarihine kadar uzatılmıştı. 

Harran Ziraat Odası Başkanı Mahmut Özyavuz, uzatılan ÇKS başvuru süresinde son haftaya girildiğini hatırlatarak, henüz başvurusunu yapmayan çiftçileri fırsatı kaçırmamaları için uyardı.

 “DESTEK ALMAK İÇİN ÇKS ÖN ŞART”

Başvuru yapmayan çiftçilerin desteklerden faydalanamayacağının altını çizen Başkan Özyavuz, ÇKS kaydının desteklerden yararlanmak için ön şart olduğuna dikkati çekti.

Çok sayıda çiftçinin belirlenen sürede başvurusunu yapamadığına işaret eden Başkan Özyavuz, “Çiftçilerimiz, 2017 yılı desteklerinden faydalanabilmeleri için bakanlığın sunduğu ikinci şansı iyi değerlendirmeli” dedi.

Başkan Özyavuz, üreticilerin Harran Ziraat Odası’ndan temin edecekleri çiftçi belgesi ve kayıt için gerekli diğer belgelerle ilçe tarım müdürlüğüne başvuru yapmalarını istedi.

SON GÜNÜ BEKLEMEYİN

Başvuru süresinin sona erdiği 30 ve 31 Aralık tarihlerinin hafta sonu tatiline denk geldiğini ve yoğunluk yaşanabileceğini vurgulayan Başkan Özyavuz, olası bir sorunla karşılaşmamak için başvuruların en geç 29 Aralık Cuma günü mesai bitimine kadar yaptırılması gerektiğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfalı Avukat'tan Fatih Portakal'a Suç Duyurusu
Urfalı Avukat'tan Fatih Portakal'a Suç Duyurusu
Vali Erin Şanlıurfa'daki Tüm Okulları Uyardı
Vali Erin Şanlıurfa'daki Tüm Okulları Uyardı