Patent Kurumu Urfa’yı Hem Sevindirdi, Hem Üzdü

Patent Kurumu Urfa'yı Hem Sevindirdi, Hem Üzdü

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN Şanlıurfalıları Hem Sevindirdi Hem Üzdü.

28 Ağustos 2017 - 21:54 - Güncelleme: 31 Ağustos 2017 - 16:15

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN Şanlıurfalıları Hem Sevindirdi Hem Üzdü. Şanlıurfa’nın 6 Değerinin daha Şanlıurfa adına tescile gitmesine Sevinilirken Çiğ Köfte’nin Adıyaman Adına Tescile gitmesi ise üzdü.

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Düzce Milletvekili Faruk Özlü ve Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN‏ tarafından sosyal medya’da yapılan açıklamada Şanlıurfa’nın 6 Değerinin daha tescilleneceğini duyurması Urfalılar arasında sevinç oluşturdu.

Şanlıurfa’nın  Ekşilisi, Birecik Patlıcanı, Urfa Lahmacunu, Urfa Ciğer Kebabı, Urfa Patlıcanlı Kebabı, Urfa Lebenisi,  Urfa Yumurtalı Köftesi, Pınarbaşı Kara Çorbasının Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Şanlıurfa’nın adına tescillenmesinden sonra şimdide Şanlıurfa’nın değerlerinden olan Urfa Külünçesi, Urfa Frenk Çömleği, Urfa İsot Çömleği, Şanlıurfa Açık Ekmeği, Urfa Zerdesi, Urfa Pencer Boranısı T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Düzce Milletvekili Faruk Özlü ve Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN‏ tarafından sosyal medya’da Şanlıurfa’nın 6 Değerinin daha Tescile Doğru gittiği bildirdi.

Çiğ Köfteyi Kaptırıyoruz.

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN’ın Adıyaman Çiğ Köftesi Tescile Doğru gidiyor açıklaması Şanlıurfalılar arasında üzüntü oluştururken 2008 yılında alınan Coğrafi Keşif Belgesini, Komageni’nin tarihçesini Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN’A Twitleyerek tepkilerini gösterdiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP Şanlıurfa Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
CHP Şanlıurfa Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
Kardeşlik Sofrasında Adres Bu Kez Bozova
Kardeşlik Sofrasında Adres Bu Kez Bozova