PET/CT cihazı ve Sintigrafi Ünitesi Açıldı-Videolu Haber

PET/CT cihazı ve Sintigrafi Ünitesi Açıldı-Videolu Haber

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde PET/CT cihazı ve Sintigrafi Ünitesinin açılışı yapıldı.Gazeteci Ali Çizmecioğlu,Bugün Şanlıurfa adına gurur duyacağımız bir gün.Dedi

23 Şubat 2018 - 22:24 - Güncelleme: 23 Şubat 2018 - 23:13

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde PET/CT cihazı ve Sintigrafi Ünitesinin açılışı yapıldı. Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, “Bize gelip, hastamızı sevk edin diyorlar. Hastalarımızın, Harran Tıpta, Ankara’daki bir hastanede göreceği tedavinin daha iyisini burada göreceğine inanması lazım” dedi.

Sloganlarının, üniversiteyi kaliteli bir üniversite yapmak olduğunu söyleyen Rektör Taşaltın,“ Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Ankaradaki herhangi bir üniversite hastanesiyle aynı işleri yapıyor. Biz işimizi en iyi şekilde yapıyoruz, en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar hep yanlış bir algı oluşmuş. ‘burada iyi tedavi yapılmıyor’ algısı. Biz bu algıyı değiştiriyoruz. Harran Tıpta tedavileri dört dörtlük yapıyoruz” diye konuştu.

Açılış programında konuşan Hastane Başhekimi Doç. Dr. Emre Erkuş, PET/CT cihazı hakkında bilgi verdi. Kanserin ilk teşhisi, evrelenmesi, yaygınlığının belirlenmesi ve doğru bir tedavi planı çıkarılması ile ilgili tüm aşamaların PET/CT cihazı ile gerçekleştiğine dikkat çeken Başhekim Erkuş, “PET/CT, kanser haritasını çıkarabilen, hastalık ile etkin bir mücadele için önemli bir cihazdır. Pozitron emisyon tomografisi (PET) teknolojisi, bilgisayarlı tomografi (CT) ile birleştirilerek, bir çok hastalığın teşhisine olanak sağlayan çok önemli bir tıbbi görüntüleme yöntemidir” şeklinde konuştu.

PET/CT cihazı ve Sintigrafı Ünitesi açılış programına katılan ve kendisi de uzun zamandan beridir kanser hastası olan Gazeteci Ali Çizmecioğlu, bu cihazı Şanlıurfa’ya kazandırdıkları için Rektör Prof.Dr. Ramazan Taşaltın ve Başhekim Emre Erkuş’a teşekkür ettiğini söyleyerek, “Ben bu cihazın Urfa’ya kazandırılması için çeşitli kez yazılar yazdım. Bugün Şanlıurfa adına gurur duyacağımız bir gün. Bu haberi duyan, çocuğunun hastalığından dolayı il dışına gitmek zorunda olan bir ablamız sevincinden ağladı. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Urfamıza hayırlı olsun” dedi.Konuşmaların ardından açılışa katılan heyet, Nükleer Tıp Ünitesini gezerek yetkililerden bilgi aldı.(Şanlıurfa 63 Haber)

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Erman
    10 ay önce
    Cihaz hastayı tedavi etmez.rektör bey Ankara'dan daha iyi tedavi edeceğiz diyor.kendisi karnında kitle olsa Harran'da ameliyat olur mu?patolojiye güvenir mi? Yoksa soluğu Ankara-İstanbul da mı alır...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları 2019 Açıklandı
Ak Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları 2019...
Şanlıurfa Zabıtasından Örnek Davranış
Şanlıurfa Zabıtasından Örnek Davranış