Pınarbaşı, Engelleri birlikte aşarız

Pınarbaşı, Engelleri birlikte aşarız

Şanlıurfa’nın Birecik Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı,3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

03 Aralık 2017 - 13:03

Şanlıurfa’nın Birecik Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, herkesin bir engelli adayı olduğunu belirterek, “Yapmamız gereken dünyayı engelli kardeşlerimiz için kolay yaşanır bir hale getirmektir. Biz biliyoruz ki engelleri beraber aşabiliriz” dedi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan: Başkan Pınarbaşı, engellilerin sorunlarının, yalnızca kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, yerel yönetimlerin ortak sorunu olduğunu söyledi.

Birecik’e yapılacak hizmetleri planlarken engelli vatandaşları da düşündüklerini dile getiren Başkan Pınarbaşı, şunları söyledi; “Göreve geldiğimiz günden bu yana Birecik ilçesinde engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya çalıştık. Fiziki engelleri ortadan kaldırarak onların yaşamlarını bir nebze kolaylaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Engelsiz bir Birecik hedefliyor ve bunu gerçekleştirmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımıza desteğimiz artarak devam edecek. Hepimizin engelli adayı olduğumuzu ve korunması gerekenin engelli vatandaşlarımız değil, engelli vatandaşlarımızın hakları olduğunu unutmamalıyız. Unutmayın ki Birecik Belediyesi sadece 3 Aralık’ta değil, her gün sizlerle beraberdir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çiftçi'den Halil İbrahim Sofrasına davet
Çiftçi'den Halil İbrahim Sofrasına davet
Küçük çocuğun parmağında sıkışan demir halka çıkartıldı
Küçük çocuğun parmağında sıkışan demir halka çıkartıldı