Pınarbaşı Her Şeyi Belgeleri İle Açıklayacağım

Pınarbaşı Her Şeyi Belgeleri İle Açıklayacağım

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı AK Parti Birecik İlçe Başkanı Mehmet Özbakan’a silah çektiği yönündeki haberlerin tamamen yalan olduğunu söyledi.

04 Ekim 2018 - 11:06 - Güncelleme: 04 Ekim 2018 - 23:04

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı bazı yayın kuruluşlarında yer alan haberlere ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, olayın tamamen komplo olduğunu, bunu da belgeleriyle çok yakında açıklayacağını bildirdi.

Başkan Av. Pınarbaşı, AK Parti Birecik İlçe Başkanı Mehmet Özbakan’a merhum milletvekili Abdülkadir Yüksek için okutulan mevlide katıldığı gerekçesiyle silah çektiği yönündeki haberlerin tamamen yalan olduğunu belirterek, “Hakkın rahmetine kavuşmuş bir insanla hesabımız olmaz. İlçe başkanı ile aramızda geçen tartışmanın merhum milletvekilimizle alakası yoktur.  Sesin olmadığı bir görüntüde nelerin konuşulduğuna nasıl kanaat getirip bu yalan habere yer verdiler? Bu tür yalan haberleri basına veren ve bunun doğruluğunu sorgulamadan kullananlar, kanunlar önünde hesap verecektir. Çünkü ben bir kanun adamıyım, kanunlar önünde hakkımı ararım” dedi.

İlçe Başkanı ile aralarında geçen tartışmanın partiye emek veren insanlara yapılan haksızlığa karşı çıkmasından kaynaklandığını ifade eden Başkan Pınarbaşı, şunları kaydetti:

“Hayatım boyunca doğruları söylemekten hiç çekinmedim. Söz konusu tartışma; ilçe başkanın,  gençlik kolları başkanını istifaya zorlamasının ne kadar yanlış olduğunu anlatmamdan kaynaklandı. Daha önce de kadın kollarından 4- 5 kardeşimizi istifa ettiren ilçe başkanına;  partimize emek veren insanları bu tür muamelelerle karşı karşıya bırakmaması gerektiğini söyledim. Bu partiye hizmet eden bir belediye başkanı olarak yanlışları söylemek benim hakkım  ve görevimdir. Hiç kimse bu partiyi kişisel meselelerine alet edemez.”

DAHA ÖNCE DE BENZER OYUNLAR OYNANDI

Başkan Pınarbaşı, aynı oyunun geçtiğimiz yıl da oynandığını ancak, bunu belgeleriyle çürüttüklerini anımsatarak, şöyle devam etti;

“Beni merhum milletvekili Abdülkadir Yüksel’in cenazesine ve taziyesine katılmamakla suçladılar. Oysa, gecenin saat 02.00’sinde ilimizin valisini karşıladığımı, cenazenin toprağa verileceği yerde valimizle inceleme yapıp hazırlık yaptığımı, ertesi gün cenazeye katıldığımı ve birkaç kez de taziye yerine gittiğimi belgeleriyle kanıtladım.”

Başkan Pınarbaşı, “Vay sen misin mevlide giden” başlığı ile basında yer alan olayı belgeleriyle açıklayıp, takdiri kamuoyuna bırakacağını sözlerine ekledi.

2018/10/2018-10-04-11-13-00.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da Özel Okul Kapatıldı
Şanlıurfa'da Özel Okul Kapatıldı
Şanlıurfa’da Petrol İstasyonuna Haciz 10 Gözaltı
Şanlıurfa’da Petrol İstasyonuna Haciz 10 Gözaltı