Pınarbaşı, Listeyi Bakan Fakıbaba Yaptı

Pınarbaşı, Listeyi Bakan Fakıbaba Yaptı

Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, Milletvekili Aday Listesi,Partimiz tarafından değil, liste başında yer alan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından yapılmıştır

29 Mayıs 2018 - 18:04 - Güncelleme: 30 Mayıs 2018 - 01:19

Şanlıurfa Birecik Belediye Başkanı Pınarbaşı, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, milletvekili aday listelerinin duyurulmasının ardından, listede adı bugüne kadar duyulmamış bazı isimlerin yer almasının, buna karşın halka mal olmuş, binlerce oyu peşinden sürükleyebilecek isimlere yer verilmemesine tepki gösteren partililerin araç konvoyu ile AK Parti Şanlıurfa İl teşkilatına gitmek istediklerini anımsattı.

Bunun doğru olmayacağını, partiye zarar verebileceğini düşünerek, tepkili topluluğu yatıştırmak istediklerini vurgulayan Pınarbaşı, “Partililerimiz elbette bu tepkilerinde haklıydı ama parti bizim partimiz olduğu için böyle bir duruma izin veremezdik. İlçe binasında toplanan partililer ile görüşerek, böyle bir durum yaşanması halinde olabileceklerden söz ettik. Ben burada yaptığım konuşmada, ‘Birecikliler partilileri galeyana getirdi derler ve seçimin sonucundan sorumlu tutuluruz’ ifadelerini kullandım.

Oysa, liste partimiz tarafından değil, liste başında yer alan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından yapılmıştır. Bir kişinin hatasını bütün partiye mal etmek ne kadar doğru olur. Ben her zaman sonucu ne olursa olsun doğruları söylemekten kaçınmadım. O gün partililerimizle görüşürken de bunu dile getirdim. Ben halen potansiyel birkaç kişinin dışında listenin doğru bir liste olmadığını savunuyorum. Çünkü bunun örneklerini daha önce yaşadık. Halkımızın benimsemediği, tanımadığı, bilmediği, partiye emek de vermemek kişilerin aday gösterilmesinin olumsuz sonuçlarını gördük. Kaygımız da bu yüzdendi. Partimizin kurucusu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgi ve partimizin bugüne kadar verdiği hizmetler bizleri tam 16 yıldır iktidarda tuttu. Halkımız bunu dikkate alarak yine partimizin yanında olacaktır. Her şeye rağmen liste yanlış da olsa biz partimizin başarısı için çalışacağız. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Elimizden geldiğinde kişilere değil partimize oy verilmesini rica edeceğiz halkımızdan. Çünkü, bu seçim Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli seçimidir. Hassasiyetimizin bundan kaynaklı olduğunun bilinmesini isteriz” ifadelerin yer verdi.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • birecikli
  1 yıl önce
  Sayın belediye başkanı oy satın alıp millete zulmekten başka naptınız.Koskoca fıratın yanımızdan geçmesine rağmen neden arıtma suyunu sürekli ertelediniz,çünkü bayisi olduğunuz suyu kime satacaksınız.Etrafınızda serserilerden başka kimse yok.92 de sürerek gönderdiğiniz fakıbaba size en güzel cevabı verdi.Listeyi o yapsa da yapmasa da oyumuz ak partiye.
 • urfalı
  1 yıl önce
  ben menfaat bilmeyen bir adamım....şimdi bana belki bişeyler dersiniz ne dersen de kardeşim. serbestsin , belki diyeceklerin az gelir...Allah bilir. Bildiğim tek şey vardır. İŞİ EHLİNE VERECEKSİN BEŞ KURUŞTA FAZLA VERECEKSİN, bunu biliriim...işi ehline vermesini bilmeyen keramet ehli olamaz .ALLAHIN yazdığını da kimse bozamaz, silemez...ha bunları bir bilin.
 • alt kesim seçmen
  1 yıl önce
  bundan onceki dönemlerde de senaryo ayniydi sayin başkan. seydi eyüpoğlu varken o yapiyordu faruk çelik varken de yine faruk çelik belirliyordu. simdi ne değişti te ses çıkartmaya başladınız menfaatinize mi dokundu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü