Pınarbaşı, mahalleleri geziyor

Pınarbaşı, mahalleleri geziyor

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, hafta sonu tatillerini de halkla iç içe olarak değerlendiriyor.

25 Ekim 2017 - 14:35

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, hafta sonu tatillerini de halkla iç içe olarak değerlendiriyor. Başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle her hafta sonu bir mahalleyi ziyaret eden Başkan Pınarbaşı,  esnaf ve vatandaşla bir araya gelerek taleplerini tespit ediyor.

Mesai günlerinde ilçenin sorunlarını çözüme kavuşturmak için gece gündüz demeden çalışan Başkan Pınarbaşı, hafta sonu tatillerinde de Bireciklilerle bir araya geliyor.

HER HAFTA SONU BİR MAHALLEDE

Başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte her hafta sonu bir mahalleyi ziyaret eden Başkan Pınarbaşı, yapılan hizmetleri yerinde denetliyor. Mahalle gezilerinde; muhtar, esnaf ve vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Pınarbaşı, yaşanan sıkıntıları ve Bireciklilerin taleplerini ilk ağızdan dinliyor.Tespit ettiği aksaklıkların giderilmesi için ilgili birimlere anında talimat veren Pınarbaşı, çevresini saran çocukları da ihmal etmiyor.

DENETİMLERİMİZ YOL HARİTASI OLUYOR

Mahalle gezileri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Av. M. Faruk Pınarbaşı, amaçlarının vatandaşla bir araya gelmek olduğunu söyledi. Sorunları yerinde görmek, ihtiyaç duyulan hizmetleri bizzat tespit etmek için başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte her hafta sonu bir mahalleyi ziyaret ettiklerini belirten Başkan Pınarbaşı, “Yaptığımız denetimler hizmet üretirken bize aynı zamanda yol haritası oluyor. Yaptığımız ziyaretlerde; “Hangi mahallemizde ne gibi eksikler var? Bunların öncelik sırası nedir? Vatandaşlarımızın bir isteği, bir ihtiyacı var mı?” gibi soruların cevaplarını da alıyoruz. Hizmetlerimizi de vatandaşlarımızın önceliklerine göre programlıyoruz” dedi.

İNSAN GÜCÜYLE HİZMET GÖTÜRÜYORUZ

Birecik’in merkezde 8 mahallesi bulunduğunu dile getiren Başkan Pınarbaşı, “Bunların dördü tamamen eski yapılardan oluşan kenar mahalleler. Daha doğrusu kentsel dönüşüm içerisinde olan ve problemin en çok olduğu mahalleler. Sokaklar dar. Çöp arabası bile girmiyor,  İş makinesi giremiyor. Buralara insan gücüyle hizmet götürmeye çalışıyoruz. Bir de sokak sokak çalışıldığı için vatandaşımız hizmeti bir bütün olarak göremiyor. Ancak bunların hiç biri bizim için bahane değil. Halkımıza hak ettiği hizmeti vermek için her zorluğu aşıp gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Pınarbaşı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her hata sonu bir mahalleyi ziyaret ederek halkla bütünleşeceklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Harran'da Okula Gitmeyen Öğrenci Kalmayacak
Boşaltılan Hastane Binası Bağımlıların Meskeni Oldu
Boşaltılan Hastane Binası Bağımlıların Meskeni Oldu