Pınarbaşı’ndan 11 Nisan Mesajı

Pınarbaşı'ndan 11 Nisan Mesajı

Şanlıurfa’nın Birecik İlçe Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, Şanlıufra’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı

11 Nisan 2018 - 19:42

Şanlıurfa’nın Birecik İlçe Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, Şanlıufra’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.  Büyük medeniyetlerin doğduğu peygamberler şehri Şanlıurfa’da halkın topraklarını işgal eden düşmanlara karşı destansı bir mücadele örneği sergilediğini hatırlatan Pınarbaşı, birlik ve beraberliğin tek yumruk haline geldiği “Kuvayi milliye ruhu” ile 11 Nisan 1920’de tarihe altın harflerle yazılan şanlı bir zaferin kazanıldığını kaydetti.

Ecdadın uğruna hayatını verdiği bu mübarek vatanın dün olduğu gibi bugünde iç ve dış tehditlere maruz kaldığına dikkat çeken Pınarbaşı, mesajında, “En değerli hazinemiz olan vatan topraklarının her karışı, şehitlerimizin asil kanları ile sulanmıştır. Ülkesi için canı pahasına mücadele veren şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkarak, birlik ve beraberliğimizi koruyacak, ecdadımızın büyük özveriyle kurduğu ve bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacağız.” dedi.

Vatanı, milleti ve kutsal bildiği değerleri uğruna ülkesini işgalci güçlere karşı canı pahasına savunan şehit ve gazileri rahmetle anan Pınarbaşı, şöyle devam  etti: Kahraman ecdadımızdan devraldığımız bu değerli mirası, aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirmek ve Türkiye’yi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak, tarihimize ve ecdadımıza karşı en büyük sorumluluğumuzdur. Bizlerde memleketimizi daha müreffeh hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu anlamlı gün dolayısıyla tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Şanlıurfalı vatandaşlarımızı bu milli günümüzde en içten duygularla tebrik ediyorum.”Dedi (Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ercan Ailesinin Acı Günü
Ercan Ailesinin Acı Günü
8 İlde FETÖ Operasyonu 10 Kadın Gözaltına Alındı
8 İlde FETÖ Operasyonu 10 Kadın Gözaltına Alındı