Pınarbaşı’ndan 23 Nisan Mesajı

Pınarbaşı'ndan 23 Nisan Mesajı

Şanlıurfa’nın Birecik İlçe Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920’nin milli iradenin bayraklaştığı tarihi bir gün olduğunu söyledi.

23 Nisan 2018 - 11:54

Şanlıurfa’nın Birecik İlçe Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920’nin “milli iradenin” bayraklaştığı tarihi bir gün olduğunu söyledi.

Pınarbaşı, yayımladığı mesajında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 98. açılış yılını ve Türk milletinin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Türk milletinin 23 Nisan 1920’de Meclis çatısı altında birleşerek, istikbaline sadece kendisinin karar vereceğini bütün dünyaya ilan ettiğini ifade eden Pınarbaşı, “Şanlı tarihimizin önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, varlığına kastedilen yüce Türk Milletinin uyanışını; esaret zincirlerini kırıp, bağımsızlık için şahlandığı günü simgelemektedir. Gücünü milletin egemenliğinden alan Meclis; azim, inanç ve kararlılıkla istiklal mücadelesine yön vermiş ve eşi benzeri olmayan bir kurtuluş destanına imza atmıştır.” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu anlamlı ve özel günü dünya çocuklarına armağan ettiğini hatırlatan Başkan M. Faruk Pınarbaşı, ”Varlığından güç aldığımız çocuklarımız sayesinde Türk milletinin geleceği her zaman parlamaya devam edecektir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan edilen bu bayram; farklı dinden, milliyetten ve farklı coğrafyalardan tüm çocukları bir araya getirerek dünya barışına, birlik-beraberliğe, sevgi ve kardeşliğe yapılan bir vurgudur. Bu duygularla milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Meclisimizin 98. açılış yıl dönümünü kutluyor; vatanı için canını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x