Pınarbaşı,Turizm Hareketliliğini Sürdüreceğiz

Pınarbaşı,Turizm Hareketliliğini Sürdüreceğiz

Şanlıurfa’nın Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, Kelaynaklar,Çizgili İshakkuşu, Birecik Kalesi,400 çeşit endemik bitki varlığının tanıtımı ile turizm hareketliliğini sürdüreceklerini dile getirdi

16 Nisan 2018 - 21:16

Şanlıurfa’nın Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, Kelaynaklar,Çizgili İshakkuşu, Birecik Kalesi,400 çeşit endemik bitki varlığının tanıtımı ile turizm hareketliliğini sürdüreceklerini dile getirdi.

Şanlıurfa’nın Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, ilçe genelinde sürdürdüğü gezi ve ziyaretleri kapsamında Sahil Parkta vatandaşlarla bir araya geldi.GAP’ın incisi Birecik’te El Sanatları Çarşısını ziyaret eden Pınarbaşı, esnaflara taleplerinin olup olmadığını sordu. Gezi sırasında tespit ettiği eksikliklerin giderilmesi için belediye personeline talimatlar veren Pınarbaşı, ailelerle hatıra fotoğrafları çektirdi.

Parkta bir masada oturup esnafla sohbet edip kahve içen Pınarbaşı, vatandaşların beklentilerini ve önerilerini dinledi. Yediden yetmişe parkı dolduran ziyaretçilerin gösterdiği ilgiden mutluluk duyan Pınarbaşı, çevreden topladığı pozitif enerjiyle moral depoladı. Çocuklara olan ilgi ve sevgisi ile bilenen Pınarbaşı, onlarla da sohbet ettiği, çeşitli hediyelerle sevindirdi.

Hafta sonunu vatandaşlarla geçiren Pınarbaşı, bugüne kadar vaat ettiği işleri yapmanın verdiği gönül rahatlığıyla halkın içinde gezdiğini kaydetti. Gezi ve ziyaretlerinde hem belediyenin yaptığı hizmetleri yerinde gördüğünü hem de insanların ihtiyaç ve tavsiyelerini dinleme fırsatı bulduğunu vurgulayan Pınarbaşı, “Şehrimizin hangi mahallesinde neye ihtiyaç duyuluyor, vatandaşlarımızın bizden beklentileri neler, bunları tespit edip, hizmet planlamasını ona göre yapıyoruz. Bizlere bu hizmetleri nasip eden Allah’a şükürler olsun. Tek amacımız milletimizin huzuru ve mutluluğudur. Biz bugüne kadar yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermedik, sözünü verdiğimiz her şeyi de yerine getirdik” dedi.

Pınarbaşı, coğrafi konumu, ülkenin su potansiyeli en yüksek ırmağı Fırat Nehri, zengin tarihi dokusu ve Türkiye’de sadece Birecik’te yaşayan Kelaynak kuşları ile ünlü ilçede hayata geçirdikleri projelerinin meyvelerini almaya başladıklarını da sözlerine ekledi.

Birecik’in kültür gezileri çerçevesinde son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği bir merkez haline geldiğine dikkat çeken Pınarbaşı, kentin simgesi olan Kelaynaklar gibi sayıları gittikçe azalan Çizgili İshakkuşu, Birecik Kalesi ve yörede yetişen 400 çeşit endemik bitki varlığının tanıtımını daha fazla yaparak turizm hareketliliğini sürdüreceklerini dile getirdi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akpiyar Semt Pazarı Hizmete Açıldı
Akpiyar Semt Pazarı Hizmete Açıldı
Motosiklet Devrildi 1 Kişi Hayatını Kaybetti
Motosiklet Devrildi 1 Kişi Hayatını Kaybetti