Polat’dan Sakarya’daki saldırıya kınama-Videolu Haber

Polat'dan Sakarya'daki saldırıya kınama-Videolu Haber

Kadın ve Demokrasi Derneği Şanlıurfa il Temsilcisi Vildan Polat, Sakarya ili Kaynarca ilçesinde 9 aylık hamile olan Suriye'li Emani Alrahmun tecavüz edilerek 10 aylık bebeği ile birlikte öldürülmesini kınadı.

10 Temmuz 2017 - 20:43 - Güncelleme: 10 Temmuz 2017 - 21:15

Vildan Polat ; KADEM Şanlıurfa İl Temsilciliğinde düzenlediği basın toplantısında ; Sakarya, Kaynarca ilçesinde 9 aylık hamile olan Suriyeli Emani Alrahmun tecavüz ederek onu ve yanındaki 10 aylık bebeği olmak üzere 3 canın hunharca katledilmesi haberi tüm vicdanlara ateş düşürdü. Zalim bir rejimin vahşetinden kaçan ve ülkemizde misafir olarak ağırladığımız Suriyeli ailenin başına gelen bu kan dondurucu hadisenin acısını bizler de yüreğimizde hissediyor, kendilerine Allah'tan rahmet, acılı ailesine sabırlar diliyoruz.

Vildan Polat ; Suriyeli sığınmacılarla yaşanan çok küçük tartışmaların bile büyük olaylara dönüştüğü ya da dönüştürülmeye çalışıldığı şu günlerde gerek basın yayın organlarında gerekse sosyal medyada, tahrik edici, yalan ve yanlış bilgiler içeren birçok haber yer almaktadır. Sığınmacıların bir hedef tahtası haline dönüştürülmesi, ülke içerisindeki huzur ortamının bozulmaya çalışılması bizlere, Türk toplumu ile Suriyeli sığınmacı|arın karşı karşıya getirilmeye çalışıldığını gösteriyor.Fütursuz söylemlerle bir topluluğa karşı kin tohumları ekenler, provakatif, bozguncu açıklamalarıyla toplumun huzur ve sükünunu bozanlar, yalan beyanlarla infiali körükleyenler sadece ahlaki bir mesuliyeti çiğnemekle kalmıyor ayrıca TCK'nın 216. maddesince suç işlemiş oluyorlar.Vicdan izan ve insaf sahibi herkese sesleniyoruz: binlerce yıldır mazlumlara din, dil, ırk ve mezhep ayırt etmeksizin umut götürmüş, güvenli bir liman olmuş toprak|arımızda hepimizin emniyetini ve huzurunu sağlamak ortak sorumluluğumuzdur.

Kadına karşı cinsel saldırı ve şiddete hedef olarak iki bebeğiyle katledilen sığınmacı kadın vakasında sanıkların en ağır cezayı almasını talep ediyor, takipçisi olacağımızı bildiriyor ve bu yürek yakan vahşeti kınıyoruz.dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Siverek'te 23 Nisan Kutlandı
Siverek'te 23 Nisan Kutlandı
Ekinci'den 23 Nisan Mesajı
Ekinci'den 23 Nisan Mesajı