Rehber Öğretmenler ile Bağımlılıklarla Mücadeleyi Konuştular

Rehber Öğretmenler ile Bağımlılıklarla Mücadeleyi Konuştular

Yeşilay Şanlıurfa şubesi ve İl Müftülüğü işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele kapsamında Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi ve Birecik ilçesindeki rehber öğretmenleri ile bir araya gelindi

16 Kasım 2018 - 16:09 - Güncelleme: 16 Kasım 2018 - 16:11

Suruç ve Birecik rehber öğretmenleri ile bağımlılıklarla ilgili istişare toplantısı.İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge birimi Yeşilay Şanlıurfa şubesi ve İl Müftülüğü işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele kapsamında Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi ve Birecik ilçesindeki rehber öğretmenleri ile bir araya gelindi. Bağımlılıklarla mücadele kapsamında yapılması gerekenler konuşuldu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge birimi adına ve Yeşilay Şanlıurfa şube başkanı sıfatıyla Muharrem Çelik TBM formatörü Reşat Gülşen ve Yeşilay şube personeli Gonca İslim Şahin katıldı.

Suruç’ daki toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir de iştirak etti. Yeşilay şube başkanı Çelik; toplantıda Sayın Valimiz Abdullah Erin İl Milli Eğitim Müdürümüz Şerafettin Turan İl Müftüsü Mehmet Taştan’ın selamlarını katılımcılara iletti. Yeşilay şube başkanı Çelik; TBM çalışmaları bağımlılıklarla mücadele de olması gereken yaklaşımlar ve yeşilayın çalışmalarını da kitleye aktardı.

Çelik her iki toplantıda da yapmayın dediklerimizin tersine, yapın diyeceğimiz pozitif alışkanlıkları öğrencilerimize aşılamamız gerektiğini de vurguladı. Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir’de öğretmenlere bu yıl içerisinde bu konu için çok çaba sarf etmemiz gerektiğini ve bununla ilgili Valilik ve  ilgili bakanlıklarla yapılan çalışmaları da öğretmenlere anlattı ve katılımcılara teşekkür etti. TBM formatörü Reşat Gülşen ‘de tütün ürünleri alkol ve madde kullanımı ile ilgili yaklaşımlar, dünya örneklerini, kendi izlenimlerini öğrencilere yaklaşımlar  şekillerini anlattı. Rehberlik öğretmenleride ilçe izlenimlerini paylaştılar. Suruç ve Birecik’in aynı zamanda bağımlılıklarla mücadele Komisyon üyeleri ve komisyon başkanları da iki toplantıda hazır bulundu. Toplantı sonrasında katılımcılara yeşilay materyalleri dağıtıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı adam öldü
Karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı adam öldü
Tatlıses: Allah kimseyi mağarada büyütmesin inşallah
Tatlıses: Allah kimseyi mağarada büyütmesin inşallah