Rektör Yardımcısı Sarıışık’tan Aile Boyu Torpil Haberlerine...

Rektör Yardımcısı Sarıışık'tan Aile Boyu Torpil Haberlerine Açıklama

Cumhuriyet Gazetesinde Yayınlanan Harran Üniversitesinde Aile Boyu Torpil, Aile Boyu Kadrolaşma Haber ile İle ilgili Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Ali Sarıışık bir açıklama yaptı

12 Ocak 2018 - 17:24 - Güncelleme: 12 Ocak 2018 - 17:35

Cumhuriyet Gazetesinde Yayınlanan Harran Üniversitesinde Aile Boyu Torpil, Aile Boyu Kadrolaşma Haber ile İle ilgili Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Ali Sarıışık bir açıklama yaptı. Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Sarıışık Cumhuriyet Gazetesinde Hakkında çıkan iddialar ile ilgili, 1998-2003 yılları arasında Almanya’da (TU Darmstadt) – Technische Universität Darmstadt Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinde doktora sonrası araştırmalar yaptığım dönemde İnsitüt Massivbau Beton Enstitüsünde bilimsel çalışmalar ve eğitim çalışmalarımı yürüttüm.

Kızım Betül, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi mezunu olup, yaklaşık 2 yıldır özel bir şirkette yönetici asistanı olarak çalışmaktadır. Çukurova Üniversitesinde yüksek lisans öğrencisidir. Harran Üniversitesi ile herhangi bir ilişkisi yoktur.

Oğlum İsmail Selçuk SARIIŞIK, 2015 yılından beri Antalya Akdeniz Üniversitesi öğrencisi iken, yeniden sınava girerek tercihlerini yaparak Harran Üniversitesi öğrencisi olmuştur. Alman vatandaşı olması hasebiyle ilgili yönetmelikler çerçevesinde yabancı uyruklu öğrenci haklarından yaralanmıştır.

Doç. Dr. Gencay SARIIŞIK, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi mezunu olup Afyon Kocatepe Üniversitesinde yüksek lisans, Konya Selçuklu Üniversitesinde doktorasını yapmıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesinde Endüstriyel Ürün Tasarımı Bölümünde doçent olarak çalışırken, Harran Üniversitesinde açılan kadroya başvurarak Endüstri Mühendisliği Bölümünde 2016 yılında göreve başlamıştır. Dekan ve Müdür atamaları Rektörün takdirindedir.

Mühendislik alanında çalışan bir öğretim üyesi olarak kamu kurumlarından, özel sektörden, sivil toplum örgütlerinden ve diğer kurumlardan gelen bilirkişilik, teknik rapor, proje ve etüt çalışmalarını kendi bilim alanım içinde değerlendirir, saha çalışmaları ve laboratuvar analizleri yapar, ilgili kurumlara komisyon olarak veya birey olarak teknik raporlarımı ve tavsiyelerimi tarafsız olarak yazarım. Bahsi geçen konuyla ilgili raporlar hazırlanıp ilgili birimlere sunulmuştur.

Son çıkan haberler hem şahsımı hem de üniversite yönetimini hedef alarak kamuoyu yanlış  bilgilendirilmiştir.İfadelerinden  Bulundu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kerem kar
    10 ay önce
    Bizde inandik universite yonetiminin hali ortada acilen degisiklik sart.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Urfalı Avukat'tan Fatih Portakal'a Suç Duyurusu
Urfalı Avukat'tan Fatih Portakal'a Suç Duyurusu
Vali Erin Şanlıurfa'daki Tüm Okulları Uyardı
Vali Erin Şanlıurfa'daki Tüm Okulları Uyardı