Roket Atılma Korkusuna Rağmen Misket Oyunuyorlar

Roket Atılma Korkusuna Rağmen Misket Oyunuyorlar

Fırat'ın doğusu'na operasyon yapılacağının sinyalini vermesinin ardından Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde hayat ise normal bir şekilde devam ederken oket atılma korkusuna rağmen misket oynamanın keyfini sürüyor.

18 Aralık 2018 - 15:47

Fırat'ın doğusu için operasyon nedeniyle hareketliliğin yaşandığı sınır hattında yaşam ise normal seyrinde devam ediyor. Sınırın sıfır noktasındaki yerleşim yerlerinde çocuklar, top mermisi yada roket atılma korkusuna rağmen misket oynamanın keyfini sürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fırat'ın doğusu'na operasyon yapılacağının sinyalini vermesinin ardından en fazla hareketliliğin yaşandığı bölgelerden olan Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde hayat ise normal bir şekilde devam ediyor. PYD-YPG terör örgütü kontrolündeki Telabyad sınırına sıfır bölgesindeki yerleşim yerlerinde ise her türlü tedirginliğe rağmen hayatın normal akışı sürüyor. Hurdacılar el arabaları ile hurda toplarken, çocuklar ise okuluna devam ediyor.

Sınırı belirleyen tellerin hemen yayındaki evlerde oturan çocuklar ise sınırda misket bilye oyunu oynamanın keyfini sürüyor. Çocuklar PYD-YPG terör örgütünün bulunduğu Telabyad bölgesinden top mermisi ve roket gönderilmesi riskine rağmen ellerindeki bilyelerle saatlerce oyun oynuyor.

Çocuklar, olan bitenden habersiz bir şekilde silahların gölgesinde ve ülkenin bir çok bölgesinde unutulmaya yüz tutan oyunu oynamanın keyfini sürüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Takla Atan Motosikletin Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Budak Ailesinin Acı Günü
Budak Ailesinin Acı Günü