Sabır Sadakat ve Vefa Ödülleri Sahiplerini Buldu

Sabır Sadakat ve Vefa Ödülleri Sahiplerini Buldu

Şanlıurfa Viranşehir’de sabır ödülü Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün ailesine, Sadakat Ödülü Ömer Halisdemir’in ailesine Vefa ödülü ise merhum M. Siraç Suman’a verildi

06 Mayıs 2018 - 13:00 - Güncelleme: 06 Mayıs 2018 - 13:05

Şanlıurfa Viranşehir’de Geleneksel Uluslar arası Eyyüb Nebi Sabır Günü Etkinlikleri kapsamında bu yıl Sabır, Sadakat ve Vefa Ödülleri sahiplerini buldu.Bu yıl sabır ödülü görevi başında şehit edilen Mardin’in Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün ailesine, Sadakat Ödülü hain darbe girişiminin seyrini değiştiren ve hain darbeciler tarafından şehit edilen Ömer Halisdemir’in ailesine, Vefa ödülü ise Viranşehir’e uzun yıllar hizmet eden, Eyyüb Peygamber’e olan sevgi ve sadakati ile tanınan, Hz. Eyyüb ve Hz Elyesa, kitabının yazarı Viranşehirli yazar ve mütefekkir, merhum M. Siraç Suman’a verildi.

Sabır, Sadakat ve Vefa ödüllerini Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin takdim etti. Eyyüb Nebi Eski Belde Belediyesi Başkanı Mustafa Çiftçi de Eyyüb Nebi’ye katkılarından ötürü Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin, İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ile Viranşehir Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren’e plaket takdim etti.

16. Eyyüb Nebi Sabır Günü Etkinlikleri İlahi Sanatçısı Muzaffer Gürler’in birbirinde güzel ilahileri ile devam etti. Vatandaşların isteklerini seslendiren Sanatçı Muzaffer Gürler etkinliğe katılan vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı. Programın sonunda Viranşehir Belediyesi tarafından 5000 kişiye sabır pilavı dağıtımında bulunuldu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'nın İki İlçesi İçme Suyuna Kavuşacak
Şanlıurfa'nın İki İlçesi İçme Suyuna Kavuşacak
Yeni Hayvan Pazarında Hummalı Çalışma
Yeni Hayvan Pazarında Hummalı Çalışma