Sağlık Hizmetleri MYO’da Mezuniyet Heyecanı

Sağlık Hizmetleri MYO’da Mezuniyet Heyecanı

Harran Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda 2017-2018 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı.

12 Mayıs 2018 - 17:51

Harran Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda 2017-2018 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı.Osmanbey Kampüsü BESYO kapalı spor salonunda düzenlenen mezuniyet törenine, Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Sağlık Hizmetleri MYO Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Mahmut Padak,Üniversite Genel Sekreteri Abdülhalim Dündar, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende konuşan Sağlık Hizmetleri MYO Müdür Yardımcısı Mahmut Padak; “ Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi başarılı görmek bizleri gururlandırmaktadır. Ailelerinden aldıkları adap ve terbiye ile yetişmiş gençlerimizi eğitmek ve başarılı bir şekilde mezun etmek bizler için bir övünç kaynağıdır. Gün geçtikçe daha da gelişen ülkemizi, üst seviyelere taşıyacak olan gençlerimiz, sağlık gibi önemli bir alanda görev alacaklar. Gençlerimizin bundan sonraki üstlenecekleri görevlerde de başarılı olacaklarına inanıyorum. Sevgili gençler unutmayınız ki sizler sağlık alanının temel taşısınız. Sizler işinizde başarılı, disiplinli olursanız; sağlık her zaman düzgün işleyecektir. Öğrencilerimizin başarılı olmasında emeği olan başta aileleri olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.

Hayatta zinde kalmak ve hayattan zevk almak istiyorsanız görevinizi tam yapın diyerek konuşmasına başlayan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “Meslek Yüksekokulumuz, sağlık alanında ara eleman yetiştiriyor, en fazla ihtiyaç duyulan alan sağlık sektörü olduğundan sizlerin hemen bir yerlerde iş bulma imkânınız olduğunuzu düşünüyorum. Alacağınız görevlerde sizlere ihtiyaç duyan kişileri yarı yolda bırakmayacağınızı ve burada aldığınız eğitimle yaptığınız işlerde en iyi hizmeti vereceğinizi biliyorum. Edindiğiniz eğitim hayatınızda önemli bir avantaj oluşturacak. Hocalarımızın da sizlere verdiği emeklerden dolayı hepsine teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim” diye konuştu.

Okul birincisi Ceylan Acar’ın ismini mezuniyet kütüğüne çakması, mezun öğrencilerin mezuniyet andı okumaları ve dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından, kep fırlatma etkinliği ile devam eden tören, müzik dinletisiyle son buldu.

2018/05/2018-05-12-17-53-27.jpg
2018/05/2018-05-12-17-53-28.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'nın İki İlçesi İçme Suyuna Kavuşacak
Şanlıurfa'nın İki İlçesi İçme Suyuna Kavuşacak
Yeni Hayvan Pazarında Hummalı Çalışma
Yeni Hayvan Pazarında Hummalı Çalışma