Sağlık Sen’den Darp Edilen Doktor İle İlgili Açıklama

Sağlık Sen'den Darp Edilen Doktor İle İlgili Açıklama

Sağlık Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Faruk Günak, Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesindeki Doktor Bahattin Ahmet YALÇIN'a yapılan saldırı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

18 Temmuz 2018 - 12:35 - Güncelleme: 18 Temmuz 2018 - 16:29

Sağlık Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Faruk Günak, Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesindeki Doktor Bahattin Ahmet YALÇIN'a yapılan saldırı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Faruk Günak, Şanlıurfa Sağlık Sen olarak; her kim tarafından ve her ne nedenle yapılırsa yapılsın, sağlık çalışanlarını hedef alan sözlü ve fiili saldırıların aslında sadece sağlık çalışanlarına değil,  toplumun sağlığına yapılmış bilinçsizce, kabul edilemez ve suç olarak kabul edilmekte ve tarafımızca esefle kınanmaktadır.

Kendisini veya yakınını iyileştirmek için var gücüyle çalışan sağlık çalışanlarına sözlü ve fiili şiddet uygulamak, akli muhakeme ve vicdani muhasebe içinde olanların asla yapmayacağı ve yapamayacağı, hastalıklı ve kabul edilemez bir haldir.

Tüm sağlık çalışanlarının tehlike içinde olduğu, can güvenliğinden yoksun çalıştığı bir ortamda olduğumuza dikkat çekerek, insan yaşamını kutsayan, hayatın devamı için çalışan insanların, can güvenliğinin olmadığı bir ortamda sağlık üretilebilmesinin ne kadar mümkün olabileceğini kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

Sağlıkta şiddetin önlenmesi konusunda taraf olarak öteden beri ortaya koyduğumuz önerilerimiz doğrultusunda adımların ivedilikle atılmasının zamanı geçmek üzeredir. Sağlık çalışanlarımızın, son günlerde, gerek tedavi olmak için hastaneye gelen hasta, gerekse de hasta yakınları tarafından maruz kaldıkları sözlü ve fiili şiddetin boyutlarının artarak devam etmesi ürkütücüdür.

Son olarak yine hasta yakınları tarafından Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Acil de Görevli Dr.Bahattin Ahmet YALÇIN'a yapılan saldırı kabul edilemezdir. Bu menfur olayı esefle ve nefretle kınıyoruz. Saldırının fail ya da failleri hakkında Adli mercilerin ivedi olarak harekete geçirilmesi ve hukuki gereğinin yapılması elzemdir.

Bu tür şiddet ve yıldırma politikalarının ahlak ve değerlerimizle örtüşmediğini, her alanda şiddetin karşısında olduğumuzu belirtiyor, bu tür çirkin olayların benzerlerinin yaşanmaması ve suçluların bir an önce en ağır cezai işleme tabi tutulmasını istiyoruz.

Sağlık hizmetlerinde şiddete son vermek için tüm sağlık çalışanlarını uyanık olmaya, toplumu ve kamuoyunu duyarlı davranmaya, yetkilileri görevlerini ertelemeden yapmaya davet ediyoruz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da Özel Okul Kapatıldı
Şanlıurfa'da Özel Okul Kapatıldı
Şanlıurfa’da Petrol İstasyonuna Haciz 10 Gözaltı
Şanlıurfa’da Petrol İstasyonuna Haciz 10 Gözaltı