Sağlıksız karlamaçlara dikkat - Video Haber

Sağlıksız karlamaçlara dikkat - Video Haber

Serhat Narın, İyi karlamaçı tadından, şekerinden, kıvamından anlarsın. Vatandaşlar sağlıklarına dikkat etsinler. Her yerden almasınlar, her yerde karlamaç içilmez.

12 Eylül 2017 - 12:10 - Güncelleme: 12 Eylül 2017 - 12:22

Şanlıurfa'da 3 yıldır karlamaç işiyle uğraşan Serhat NARIN, sağlıksız karlamaçlara dikkat edilmesi gerektiğini gazetemize anlattı.

SAĞLIKSIZ KARLAMAÇLARA DİKKAT!

Şanlıurfa'da sağlıksız bir şekilde bu işi yapanlar var. Ben onlara hiçbir zaman katılmıyorum. Sağlıksız gıda kullanıyorlar ondan dolayı hep sağlıksız üretim oluyor. Bundan dolayı ucuz veriyorlar. Normalde  mesela mahalle aralarında, sokaklar da bile daha ucuza veriyorlar. Onlar daha da sağlıksız. Onlarda katım payı da yok, şeker de yok, hiçbir şey kullanmıyorlar. Mesela sadece buz başka bir şey yok. Çektiğiniz zaman hiçbir şekilde bir sıvı almıyorsunuz, zaten çektiğiniz zaman direkt olarak buz geliyor, suyunu çektiğin zaman bir anlamı kalmıyor.

SAHTE KARLAMAÇ NASIL FARKEDİLİR?

Zaten pipeti bir sefer çektiğin zaman ne ayar olduğunu anlarsın zaten tadından, şekerinden, kıvamından, her şeyinden anlarsın.

SİZİN BARDAKLARINIZIN FİYATI NEDİR?              

Bardakların fiyatı 1,5 liradan başlıyor 2 liraya kadar çıkıyor. Bazılarının bardağı 50 kuruş, 75 kuruş yani o biraz saçmalık oluyor. Hiçbir zaman kaliteli ürün kullanmıyorlar, düzgün limite çıkmıyorlar. Suda da sıkıntı var, şuan da sularda 2 – 3 çeşit su fabrikadan geliyor. Üretim yaptığı zaman suyun bile kalite oranına baktığımız zaman kaliteli suyu kullanıyoruz. Normal de büfeler suya zam yaptı biz halen daha o fiyatlarda kalmışız o zamların üstüne geçmedik.

HER YERDE KARLAMAÇ İÇİLMEZ

Bademciğe zararı olur, iç organlara zararı olur, ateşlenme olur ve daha büyük zararlara yol açar. Benim tavsiyem sağlıklarına dikkat etsinler, her yerden almasınlar, her yerde karlamaç içilmez toplumda belli yerler vardır. Şimdiye kadar belli yıldız meydanında ya da bazı yerler de genellikle kullanım alanların da oluyorlar. (Şanlıurfa 63 Haber)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekinci Siverek kırsalında ziyaretlerde bulundu
Ekinci Siverek kırsalında ziyaretlerde bulundu
PKK'nın finans kaynağı sigara kaçakçılığına büyük darbe
PKK'nın finans kaynağı sigara kaçakçılığına büyük darbe