Şahin: Sağlıkta yatırımlara ihtiyaç var

Şahin: Sağlıkta yatırımlara ihtiyaç var

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin, Şanlıurfa’da kapalı bulunan özel hastanelerin hizmete açılmasını talep etti.

02 Ağustos 2018 - 14:55

Şanlıurfa’da özel hastanelerin hem sağlık konusunda hem de istihdam konusunda katkılarına değinen Şahin, Şanlıurfa’da açılmayı bekleyen Özel hastanelerin gerekli kontrol ve şartları taşıdıkları takdirde açılması gerekli dedi.

Eğer bir ceza kesilecekse hastane yönetimine veya doktorlara kesilmesini, hastanelerin kapatılması doğru bir yöntem olmadığını belirten Şahin “ Özel hastane kapatılmasıyla hem orada çalışan insanlar hem de Urfa halkı cezalandırılmış oluyor” dedi.

Şahin, Şanlıurfa’da kapanan özel hastanelerin tekrardan açılması noktasında gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

Sağlık alanına hükümetin Şanlıurfa’ya büyük yatırımlarda bulunduğunu sözlerine ekleyen Şahin, temeli atılan ancak sonradan unutulan şehir hastanesinin de hızlandırılması gerektiğini dile getirdi.

Şahin, “ Şanlıurfa her ne kadar hükümet kanadından sağlıkta büyük yatırımlar almışsa da Urfa kendi nüfusu ve barındırdığı Suriyeli muhacir kardeşlerinin nüfusuyla, sağlık alanında halen yetersiz durumdadır. Türkiye’nin en genç nüfusuna sahibiz yılda yaklaşık 65 bin yeni doğum gerçekleşiyor bu doğum hızıyla da genç nüfusumuz sürekliliğini koruyor. Doğum oranı ile Türkiye’de neredeyse bir il nüfusu kadar insan Şanlıurfa’da gözlerini açıyor, bu durumda sağlık alanında ihtiyacı her geçen gün arttırıyor. Özel sağlık sektördeki sağlık yatırımları da kentimizde talepleri karşılamakta zaman zaman yetersiz kalmaktadır. Temeli atılan ancak sonradan unutulan Şehir Hastanesinin de çalışmalarını hızlı bir şekilde yürütülmesi ve taşınan hastanelerin atıl durumda olan eski binalarının da ilimize kazandırılmasını bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Kılıçdaroğlu Saldırıya Uğradı
Engelsiz Ceylanlara Coşkulu Karşılama
Engelsiz Ceylanlara Coşkulu Karşılama