Şanlı Urfa’nın Şanlı Takımı Şanlıurfaspor

Şanlı Urfa'nın Şanlı Takımı Şanlıurfaspor

TRT’nin Spor Yorumcusu Şanlıurfalı Hemşerimiz Cüneyt Ersan’ın Şanlıurfaspor ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Şanlı Urfa'nın Şanlı Takımı Şanlıurfaspor’dur başlıklı yazısı

03 Ekim 2017 - 08:39 - Güncelleme: 03 Ekim 2017 - 14:36

TRT’nin Spor Yorumcusu Şanlıurfalı Hemşerimiz Cüneyt Ersan’ın Şanlıurfaspor ile ilgili bir yazı kaleme aldı. İşte Cüneyt Ersan’ın Şanlı Urfa'nın Şanlı Takımı Şanlıurfaspor’dur başlıklı güzel yazısı

Şanlı Urfa'nın şanlı takımı Şanlıurfaspor. Yıllardır yapılan hataların tekrarıyla, şanssızlıklarla ve belki de kumpas kurularak 2. Lige düşen Şanlıurfaspor.

Taraftarının küsse bile sımsıkı bağlı olduğu, ölümüne sevdiği takım Şanlıurfaspor. Peygamberler şehri Şanlıurfa’mızın dışa açılacak penceresi Şanlıurfaspor.

Şanlıurfa'ya gittiniz mi bilmem. Gitmediyseniz hayatınızda birşeyler eksik kalmış demektir. Deyim haline gelen bir söylem vardır: "Gez Dünyayı gör Konya'yı"...

Aslında şöyle olmalı: "Gez Dünya'yı Gör Konya'yı Yaşa Şanlıurfa'yı"

Bir kez gidin ne demek istediğimi anlayacaksınız. Babamın memuriyeti nedeniyle doğduğum topraklar. Şehri gezerken insanın içini huzur kaplayan topraklar. Öyle bir yer ki Şanlıurfa, şehirden ayrılınca değerini anlarsınız. Hüzün kaplar içinizi.

Peygamberler şehrini görmeyi o mistik havayı yaşamayı gerçekten herkese tavsiye ediyorum. Dünyanın dört bir yanından yerli yabancı turistlerin gelip de ayrılmak istemediği bir şehrin, Şanlıurfa'nın takımı Şanlıurfaspor. Şanlıurfasporun önemini anlamak için Şanlıurfa'yı görmek lazım.

Çoktaaan adını süper lige yazdırmış olması lazımdı. Belki iş bilmezlik, belki zaman zaman yaşanan kısır çekişmeler, süper ligde olabilmenin önemini henüz kavrayamamak. Şehir itibariyle, halkı itibariyle gönlümüzde her zaman süper ligde. Artık Şanlıurfaspor camiasının birlik olarak,el ele vererek, geçmişte yapılan hatalardan da ders alarak önce 1. Lige ardından da Süper lige gelmesinin zamanı geldi.

Öyle bir insanı var ki her birini tanısanız gidip sarılasınız gelir. Ağzındaki lokmayı paylaşan, misafir karşısında ne yapacağını şaşıran, aç kalıp misafiri doyurmaya çalışan Şanlıurfa halkının da artık futbolda başarı dolu günleri yaşanmasının zamanı geldi. Özlemle hasretle bekliyoruz.

Bu sezon 2. Lige çok iyi başladılar. Ali Tandoğan'ın önderliğinde kazandıkları maçlar aslında bizim yerimiz burası değil haykırışı. Yönetim iyi niyetli ve başarılı.

Geçen sezon hemen hemen bütün şehirlerde maçlar anlattım görev yaptım. Gittiğim diğer şehirlerdeki taraftarlarla konuştuğumda gitmekten en çok mutluluk duydukları şehrin Şanlıurfa olduğunu rakip olmalarına karşın kendi takımlarından sonra başarılı olmasını istedikleri takımın da Şanlıurfaspor olduğunu söylediler.

Bir örnek, geçen sezon Şanlıurfa'da oynanan Şanlıurfaspor-Samsunspor maçı.  Samsunsporlu taraftarlar 2 gün önce giderek Şanlıurfa'yı yaşadılar. Şehir halkı Samsunsporlu taraftarları evlerinde ağırladı. Dört dörtlük misafir ettiler.

Bir örnek daha. Fenerbahçe'yle Trabzonspor arasında GAP stadında oynanan Türkiye Kupası Final maçı. Aynı şekilde Şanlıurfalılar şehre gelen Fenerbahçeli, Trabzonsporlu  taraftarları da bağırlarına bastı. Gezdirdiler, eğlendirdiler, ikramlarda bulundular, evlerini açtılar.

İşte böyle insanların yaşadığı bir şehrin Şanlıurfa'nın takımıdır Şanlıurfaspor.

Dedim ya Şanlıurfayı görseniz, yaşasanız belki de Şanlıurfasporlu olursunuz.

Süper lige layıktır. Orada olması lazımdır. Özlemle bekliyorum Şanlıurfaspor'u süper ligde görmeyi ve orada kalıcı olmayı. Çünkü yeri orasıdır...

Çünkü bir sevdadır Şanlıurfa...

Sevgilerimle... Cüneyt Ersan

CÜNEYT ERSAN KİMDİR?

1970 Yılında Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde doğdum. Konya’nın Ilgın ilçesi nüfusuna kayıtlıyım. İlkokul 1 ve 2. Sınıfları babamın memuriyeti nedeniyle bulunduğumuz Gaziantep’in İslahiye ilçesinde okudum. İlkokul, orta ve lise eğitimlerimi Konya’da tamamladım. 1993 yılında Selçuk Üniversitesi İİBF iktisat bölümünden mezun oldum.

3 çocuklu bir ailenin en büyüğüyüm. İki kız kardeşim var. Evli ve 11 yaşında bir kız çocuğu babasıyım. Annem 1999 yılında babam da 2010 yılında hakkın rahmetine kavuştu.

Üniversite yıllarında 1991’de Türkiye’nin ilk özel televizyonlarından biri olan Sun TV’de muhabir olarak çalışmaya başladım. Daha sonra haber ve spor müdürlüğü yaparak aynı zamanda sunucu-spiker olarak devam ettim. Ardından Kon TV’de 4 yıl spor müdürlüğü, askerlikten sonra da Kanal 7’ye transfer olarak 4 yıl spor müdürü ve sunucu-spiker olarak çalıştım. Yaklaşık 1.5 yıl 6 NEW TV kanalında spor müdürlüğü yaptıktan sonra TRT’de sunucu ve spiker olarak çalışmaya başladım. Halen TRT’de maç anlatıp program sunuyorum.

Spor yapmak, seyahat etmek, araba kullanmak ve alışveriş yapmak özel zevklerim arasında. Zaman zaman diksiyon ve etkili-güzel konuşma dersleri veriyorum. 1999-2000 eğitim öğretim yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinde “spor gazeteciliği” dersi verdim.

AIPS Kart (Uluslararası Spor Yazarı Kartı) ve Sarı Basın Kartı sahibiyim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa ve İlçelerinde Elektrik Kesintisi Yaşanacak
Şanlıurfa ve İlçelerinde Elektrik Kesintisi Yaşanacak
Başkan Yalçınkaya'dan Başkan Güler'e Ziyaret
Başkan Yalçınkaya'dan Başkan Güler'e Ziyaret