Şanlıurfa Çiftçisine Müjde

Şanlıurfa Çiftçisine Müjde

Son 44 Yılın en kurak mevsimini yaşayan Şanlıurfa’da 17.01.2018 Çarşamba gününe kadar yağış olmaması durumunda 18.01.2018 Perşembe Gününden itibaren Sulama Kanallarına Su Bırakılacak.

14 Ocak 2018 - 14:08 - Güncelleme: 14 Ocak 2018 - 14:27

Son 44 Yılın en kurak mevsimini yaşayan Şanlıurfa’da Tarladaki tohumların filizlenmesi, tohumların çürümemesi için can suyu ihtiyacından dolayı Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Kemallettin Yılmaztekin, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Enerji Bakanı Berat Albayrak ile görüştü, Görüşme Sonucunda Nihai karara varılarak Şanlıurfa Çiftçisine Müjdeyi Verdi.Alınanan Karara Göre 17.01.2018 Çarşamba gününe kadar yağış olmaması durumunda 18.01.2018 Perşembe Gününden itibaren Sulama Kanallarına Su Bırakılacak.

AK Parti Milletvekili Kemallettin Yılmaztekin yaptığı açıklamada, Kıymetli Şanlıurfalı Hemşerilerim; Malumunuz Türkiye genelinde ve Şanlıurfa özelinde son 44 yılın en kurak yılı olarak geçmektedir. Kendim de bir çiftçi olarak Şanlıurfa çiftçisinin yaşamış olduğu bu durumu en iyi anlayanlardan birisi olarak Ekim, Kasım, Aralık aylarında ekilen buğdayın, arpanın, yem bitkilerinin filizlenmesi için gerekli yağmuru alamamasından dolayı tohumların çürüme tehdidi altında ve hasata esas bir üretim yapılamayacağı riski ile en azından tohumun filizlenebilmesi için Cansuyu Olabilecek Su Verilebilmesi İçin, Dsi’ye Talimat Verilmesi İçin Atatürk Barajı Üzerinden Mevsiminden Önce Su Verilmesine Yönelik Son Birkaç Gündür Devam Eden Görüşmelerimiz Neticesinde en son dün 13.01.2018 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanımız Sn. Veysel EROĞLU Beyefendi Üst düzey tüm bürokratlarını ve Şanlıurfa DSİ Bölge Müdürümüz dâhil tüm ekibi toplayarak beni de  Şanlıurfa Milletvekili olarak toplantıya iştirak ettirerek üst düzey bir toplantı düzenlemişlerdir. Barajlarımızda son yılların en düşük su oranı bulunmasına rağmen Toplantıda nihai karar olarak Çarşamba gününe kadar yağış olmaması durumunda Perşembeden itibaren Sulama Kanalları Üzerinden Ekinlere Can suyu Olacak Suyun Verilmesi Talimatı Verilmiştir. Sn.Bakanımıza ve bürokratlarımıza teşekkür ederiz.

ELEKTRİK İLE SULANAN ALANLAR İÇİN

Bu konuda DEDAŞ üst yönetimi ile yapılan görüşmelerde bu konuda kendilerinin beklediği Bakanlar Kurulu kararı olduğunu bunun gerçekleşmesi durumunda enerji verileceğini beyan etmişlerdir. Yine Enerji Bakanlığı üst düzey bürokratları ile yapılan görüşmede de Dedaş ile temasları sağlanmıştır. Bu hafta başı itibariyle Enerji Bakanımız Sn.Berat Albayrak Beyefendi ile yapılacak görüşmede bu sorunun da Sn. Bakanımızın her yıl Şanlıurfalı çiftçilere yönelik olumlu ve himaye eden tavrıyla giderileceğini umut ediyor Şanlıurfa Kamuoyuna en derin hürmetlerimi sunuyorum.İfadelerinde Bulundu

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Fazıl bilaloğlu
  10 ay önce
  Acaba bunlar bozova için geçerli mi bozova 2 yıldır şu bırakmiyorlar
 • Admin
  10 ay önce
  Cazibe Sulama İçin Büyük İhtimal Bozovayıda KAPSAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Herkesi İlgilendiren Kanun Yürürlüğe Girdi
Herkesi İlgilendiren Kanun Yürürlüğe Girdi
Şanlıurfa'da Trambüs Projesi Devam Ediyor
Şanlıurfa'da Trambüs Projesi Devam Ediyor