Şanlıurfa Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası Açılıyor

Şanlıurfa Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası Açılıyor

Şanlıurfa Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası 19 Mayıs 2018 tarihi itibariyle Şanlıurfalı vatandaşların hizmetine sunulacak.

06 Mayıs 2018 - 01:23

Şanlıurfa Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası 19 Mayıs 2018 tarihi itibariyle Şanlıurfalı vatandaşların hizmetine sunulacak. Türkiye'nin en genç nüfusuna sahip Şanlıurfa'da gençlere yönelik eğitim, sosyal ve spor alanında çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyasında yapım çalışmalarında sona yaklaştı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Nihat Çiftçi, " Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası 19 Mayıs itibariyle vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız " dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, yapımında sona gelinen Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyasını inceleyerek yetkililerden fiziki çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Tüm detayların gözden geçirildiği alanda bir değerlendirme yaparak sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında Türkiye'nin en büyük yeşil alan projelerinden biri olan GAP Vadisini hayata geçireceklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "3,5 Milyon Metrekare GAP Vadisi ile Şanlıurfa'ya yeni bir Yeşil alan kazandırıyoruz" şeklinde konuştu.

GAP Vadisi'nin etaplar halinde Şanlıurfalıların hizmetine girdiğini belirten Başkan Çiftçi, "Şanlıurfa Büyükşehir Başkanlığımızın yapmış olduğu ve Türkiye'de alan itibariyle Türkiye'de en büyük yeşil ve sosyal alan projesi olan GAP Vadisi etaplar halinde Şanlıurfalıların hizmetine giriyor. Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyasını 19 Mayıs itibariyle vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. GAP Vadisi etapları planlanırken her etaba farklı fonksiyonlar yüklendi. Su ve Kayak (SUKAY) Merkezi gençlerimizin su sporları ile ilgilenebileceği bir alan olarak planlandı. Şanlıurfa'nın Bilim ile ilgilenmesi için Şanlıurfa Bilim Merkezini kuruyoruz ve şuan çalışmalar devam ediyor" dedi.

19 Mayıs da açılması planlanan Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası, 30 Bin metrekareden oluşuyor. Projede 18 adet farklı oyun grubu, macera parkuru, masa tenis alanları, langırt oyun masaları, 10 kaydırak, yüksek halatla tırmanma parkuru, biyolojik gölet, su oyun alanı, kum havuzu, oturma birimleri, piknik alanları, kamelyalar, trambolin, tırmanma duvarı, boyama duvarı ve kuru havuzlar yer alıyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa'da dereye düşen çocuk boğuldu
Şanlıurfa’da deprem
Şanlıurfa’da deprem