Şanlıurfa’da Bağımlılıkla Mücadele Eğitimleri Veriliyor

Şanlıurfa'da Bağımlılıkla Mücadele Eğitimleri Veriliyor

Bağımlılıkla Mücadele kapsamında,Şanlıurfa'da ceza evinde 150 mahkuma ve 2 Okul'da 200 Öğrenciye Eğitim verildi.

07 Aralık 2017 - 22:39

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yeşilay Şanlıurfa Şubesi ve İl Müftülüğü iş birliği ile Bağımlılıkla Mücadele kapsamında, ceza evinde 150 mahkuma ve 2 Okul Eyyübiye-Eyyüp Göncü Anadolu Lisesi ile Eyyubiye-Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 200 Öğrenciye Eğitim verildi.

MADDE İLE MÜCADELE SEMİNERLERİ CEZAEVİLERİNDE

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yeşilay Şanlıurfa Şubesi ve İl Müftülüğü iş birliği ile Bağımlılıkla Mücadele kapsamında yürütülen eğitimler bu haftaki ayağında cezaevinde 150 mahkuma eğitim verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birim temsilcisi ve Şanlıurfa Yeşilay Şube Başkanı Muharrem ÇELİK ve TBM Formatör Öğretmenlerinin katıldığı seminer, ağırlıklı olarak madde satıcılığından hüküm giymiş 150 mahkûmdan oluşmaktaydı. Bu konuda Sayın Valimizin ve il Müftümüzün ne kadar hassas davrandıkları anlatıldı. Program sonunda çeşitli oyunlar ve aktiviteler yapıldı. 

ÖĞRENCİLER BAĞIMLILIKLA İLGİLİ BİLGİLENDİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yeşilay Şanlıurfa Şubesi ve İl Müftülüğü iş birliği ile Bağımlılıkla Mücadele kapsamında yürütülen eğitimler bu hafta ilimizde iki lisede toplam 200 öğrenciye eğitim verildi. Eyyübiye-Eyyüp Göncü Anadolu Lisesi ile Eyyubiye-Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim yapıldı. Eğitimlerle ilgili bir açıklama yapan Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik Biz gittiğimiz bütün okullarda öğrencilerin bu konudaki eğitimlere dikkat kesildiklerini, ilgi gösterdiklerini görüyoruz. Şöyle bir sonuca ulaşıyoruz ki, il müdürümüz Şerafettin TURAN bu eğitimleri başlatmakla yerinde ve gerekli bir karar vermişlerdir. Gençler onları bekleyen tehlikeler konusunda uyarıldı ve onlardan da görüşler alındı. Ayrıca, öğrencilere bu eğitimlerin planlamasında öncülük eden İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ve İl Müftüsü İhsan Açık'ın selamları iletildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa Büyükşehir İndirime Gitti
Şanlıurfa Büyükşehir İndirime Gitti
CHP'nin Urfa'daki O İlçe Başkanlığıda İstifa Etti
CHP'nin Urfa'daki O İlçe Başkanlığıda İstifa Etti