Şanlıurfa’da bu sofra 4’üncü Kez Kuruldu-Videolu Haber

Şanlıurfa’da bu sofra 4’üncü Kez Kuruldu-Videolu Haber

Şanlıurfa Merkez Haliliye Belediyesinin geleneksel, yöresel üzlemeli pilav ve zerde ikramı da bu yıl 4’üncü kez kurulan sofralarla vatandaşlara ikram edildi.

25 Haziran 2017 - 10:45

Şanlıurfa Merkez Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Ramazan Bayramının ilk günü Bayram Namazı sonrasında vatandaşlarla görüşerek, bayramını kutladı. Başkan Demirkol, İslam coğrafyasında akan kanın son bulmasını temenni ederek, “Şanlıurfa, barışın, huzurun, kardeşliğin başkenti” dedi. Haliliye Belediyesinin geleneksel, yöresel üzlemeli pilav ve zerde ikramı da bu yıl 4’üncü kez kurulan sofralarla vatandaşlara ikram edildi.

Başkan Fevzi Demirkol’un “gelenekten geleceğe Haliliye” anlayışıyla vatandaşlara kentin geleneklerini yaşatan Haliliye Belediyesi, bu çalışmasını bayram günü de devam ettirdi. Belediye çalışanları, ilçe genelindeki tüm camilerde, bayram namazı sonrasında vatandaşlara şeker ve lokum dağıttı. Dergah Camiinde Bayram Namazını kılan Başkan Fevzi Demirkol da, namaz çıkışı vatandaşların bayramını tebrik etti. Bayramın, İslam coğrafyasına barış ve huzur getirmesi temennisinde bulunan Başkan Demirkol, “Ramazan rahmet, bereket ayıdır. Orucumuzu eda ettik ve bugün bayrama kavuştuk. Şanlıurfa, barışın, huzurun, kardeşliğin başkenti. Bugün Dergah’ta, Bayram Namazını eda ettik. Bayramı yaşamamız ve yaşatmamız temennisiyle, tüm halkımızın bayramını tebrik ediyorum. Bayramlarının iki cihanda devamını diliyorum. İslam coğrafyasında akan bu kanın son bulmasını, barışın, huzurun, kardeşliğin hakim olmasını Cenab-ı Hakk’tan temenni ve niyaz ediyorum” dedi.

4’ÜNCÜ KEZ BU SOFRA KURULDU

Haliliye Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl Ramazan Bayramı dolayısıyla 4’Üncü kez Rabia Meydanında kurulan sofralarda, vatandaşlarla üzlemeli pilav ve zerde ikramında bulunuldu. Sofralara gelen vatandaşlara, görevliler tarafından yemekleri dağıtıldı. Rabia Meydanında yemek dağıtımına katılan Başkan Demirkol, burada da vatandaşlarla ve görevlilerle bayramlaştı.

Rabia Meydanındaki yemek ikramına Başkan Demirkol’un yanı sıra, Vali Güngör Azim Tuna, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu ile AK Parti il başkan yardımcıları, Belediye Başkan Yardımcısı Haci Kanduza katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Fakıbaba Urfa'ya Geliyor
Bakan Fakıbaba Urfa'ya Geliyor
Şanlıurfa’da Biçerdöver Ücretleri Açıklandı
Şanlıurfa’da Biçerdöver Ücretleri Açıklandı