Şanlıurfa’da Ekmeğe Zam Yapıldı

Şanlıurfa'da Ekmeğe Zam Yapıldı

Şanlıurfa Fırıncılar Odasından zam açıklaması 180 gram tırnaklı ekmek 90 kuruş, 170 gram lavaş (açık) ekmek 90 kuruş, 250 gram sonum ekmek 1 TL olarak zam yapıldı.

13 Nisan 2018 - 00:23

Şanlıurfa’da Ekmeğe yapılan zam ile ilgili Fırıncılar Odası başkanı Mehmet Emin Karaatlı tarafından açıklama yapıldı. Yapılan Açıklamada, Buna zam demek doğru değildir, yapılan zam %5 gibi bir zamdır, ekmeklerimizin kalitesi için gramını arttırdık, tırnaklı ve açık ekmekte 20 gram, somun ekmeklerin gramını 50 gram artırdık.

Şanlıurfa Fırıncılar Odası başkanı Mehmet Emin Karaatlı, Yönetim kurulumuz ile beraber 180 gram Tırnaklı Ekmeğin 90 Kuruştan, 170 Gram Açık ekmeğin 90 kuruştan, 250 gram somun ekmeğin 1 TL’den satılmasına karar verdik. Bizler birinci temel gıda maddesi üretiyoruz, özel tüketim maddesi üretmiyoruz, bir çocuk doğarken bazı sıkıntılar ile doğar bu fiyatların piyasaya oturması belli bir zaman alacaktır ben gerek esnafımızdan gerek vatandaşlarımızdan sağduyu bekliyoruz. Bir diğer konu ise Büyükşehir Belediyemiz ile GAP İdaresi birlikte sözleşme imzalayarak Ramazan Ayı içerisinde Fırınlarımızda tadilat başlayacaktır. Biz Şanlıurfa Fırıncılar Odası olarak gerek vatandaşlarımızdan gerek esnafımızdan sabır istiyoruz. Diyerek açıklamasını tamamladı.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Farketmez
  1 yıl önce
  ZAM YAPIN AMA YANINDA EKMEĞİN KALİTESİNİ ARTIRİN ZAM YAPMAK GEREKLİDİR AMA KALİTE YE DE ÖNEM VERİN
 • Müslüm ÇAKAR
  1 yıl önce
  HALKIN TEMEL BESİN MADDESİ OLAN EKMEKTE ZAM OYUNLARI SÜRÜYOR. Buğday üretiminin rekor seviyede olduğu Şanlıurfa' da ekmeğe yüzde 20 zam yaptılar. İşçilik ve ekmek hammaddesine bağlı olarak zam yapıldı" diyorlarsa, Şanlıurfa' da kuraklık mı oldu? Stoklarda buğday mı tükendı, yoksa şehirde kıtlık mı baş gösterdi… Geçen günlerde Allah'ın rahmeti yağmur, bol, bol yağmadı mı ? İşçi ücretleri mı, bahane ediyorlar... Şanlıurfa'daki fırıncılar, o işçileri birer köle gibi çalıştırıyorlar, İnsaf yok, vicdan hiç yok, Sabah saat 07.00 çalıştırıyorlar, akşam 19.00' a kadar 12 saat çalıştırıyorlar… Verdikleri gündelik 35-45 Lira…. İşçilerin çoğu genç veya çocuk yaşta,Sigortasız...İş Yasası; Genç işçi Fiillerinden dolayı İşverenler yukarda sayılan her bir fiil için kurum tarafından 2018 yılı için 1.853. lira para cezasıyla cezalandırılırlar…Sigortasız işçi çalıştıran işveren bir yıl için asgari ücretin 38 katı ceza öder. Bu rakam 31.03.2018 tarihiyle hesaplarsak 67 bin TL dır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x