Şanlıurfa’da Engel Yok

Şanlıurfa'da Engel Yok

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, engellilerle empati etkinliklerine katılan öğrenciler engelli bireylerle birlikte çeşitli etkinlikler düzenlendi.

13 Nisan 2018 - 20:15

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, engellilerle empati etkinliklerine katılan öğrenciler engelli bireylerle birlikte çeşitli etkinlikler düzenleyerek bir gününü birlikte geçirdiler.Sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında Türkiye'nin en büyük koordinasyon merkezlerinden biri olan Engelli Koordinasyon Merkezinde hem psikolojik hem de meslek edinme noktasında eğitim gören Engelli bireylere moral vermek amacıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan empati günlerine öğrenciler destek verdi.

Gerçekleştirilen empati gününde öğrenciler engelli bireylerle birlikte müzik, halk oyunları, tekerlekli basketbol ve bir çok etkinlik düzenleyerek engelli bireyler hakkında bilinçlendirildiler.

Çocukların empati yaparak hayatı öğrenmelerini amaçlayan etkinliklere Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Eşi Sema Çiftçi katıldı. Düzenlenen etkinlikte öğrencileri tebrik eden Başkan Nihat Çiftçi, "Başta öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi ayrı ayrı kutluyorum. Böyle güzel bir çalışmaya imza attıkları için çocuklarımızla gurur duyuyoruz" şeklinde konuştu.Sema Çiftçi ise, "Burada olmanızdan dolayı gurur ve onur duyuyoruz. Türkiye'nin en büyük engelli koordinasyon merkezlerinden biri olan Büyükşehir Belediyesi Engelli Koordinasyon merkezinde kardeşlerimize hizmet vermekten dolayı mutluyuz. Onlara sosyal, psikolojik anlamda destek sağlayarak meslek edinme noktasında yanlarındayız" dedi.(Şanlıurfa 63 Haber-Son Dakika Urfa Haberleri)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Akçakale Kudüs Gibi Olmadan Harekat Başlamalı
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü
Behçet Atilla Şanlıurfa'ya Döndü