Şanlıurfa’da İz Bırakanlar Ödüllerini Aldı

Şanlıurfa'da İz Bırakanlar Ödüllerini Aldı

Kanal Urfa Televizyonunun Kuruluşunun 11. yılında düzenlenen 6. İz Bırakanlar programında Şanlıurfa'da İz Bırakanlar Ödüllerini Aldı

12 Kasım 2018 - 10:52

Kuruluşunun 11. yılında düzenlenen 6. İz Bırakanlar programında Kanal Urfa Televizyonu tarafından Siyaset, Kültür Sanat, Basın Yayın, Müzik dallarında plaketler verildi.

İz Bırakanlar programının 6. 'sı, geçmiş yıllarda olduğu gibi sadece Urfa’yı değil, Türkiye genelini kapsadı. Türkiye genelinden öncelikle Şanlıurfa’mıza ve Ülkemize yazıları, programları, haberleri, müziği ve birçok özellikleri ile dikkatleri üzerlerinde toplayan, Kanal Urfa’nın belirttiği gibi iz bırakanlar belirlenerek plaket verildi.

Milli Eğitim Konferans salonunda düzenlenen Kanal Urfa’nın 11. Kuruluş yıldönümü ve 6. İz Bırakanlar programı Hakkâri’de meydana gelen patlamada askerlerimizin şehit olması nedeniyle eğlence kısmı kısıtlandı. Kanal Urfa TV Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru’nun şehitlerimizin ruhuna Fatiha anonsu ve açılış konuşmasının ardından “İz Bırakanlar” ödül törenine geçildi.

Öncelikle Siyasiler ve Yöneticiler arasında seçilen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati, AK Parti Şanlıurfa önceki dönem Milletvekillerinden Mahmut Kaçar ve Sabahattin Cevheri ile merhum Mustafa Kuş’un öz geçmişleri okunduktan sonra plaketleri takdim edildi.

Pekin Büyükelçisi hemşehrisi A.Emin Önen’in plaketini basın işleriyle ilgilenen Müslüm Abacıoğlu aldı.Sanat Kültür dalında ise; Payitaht dizisinde Abdülhamit Hanı canlandıran Şanlıurfalı sanatçı Bülent İnal, Şanlıurfalı merhum sanatçılarımız Müslüm Gürses ve Mahmut Tuncer, tiyatro sanatçımız Ali Şekeroğlu, Yazar Arif Toprak ve Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı Erkan Sözen ödüle layık görüldüler.

Televizyon ve Gazeteciler dalında da; ‘atv’den Müge Anlı, ‘TRT 6’dan Cüneyt Gökçe, Akşam Gazetesinden Emin Pazarcı, Milat Gazetesinden Serdar Arseven, ‘TRT Haber’den Sinan Burhan, ‘Çay tv’den İbrahim Eksilmez, TRT Ana Haber Spikeri Işıl Açıkkar, ‘a Haber’den Fatih Atik, atv Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı, ‘a Haber’den Kerim Ulak ile Kanal Urfa adına ülke genelinde ‘Cennet Vatanım’ isimli program yapımcı ve sunucusu Gülsüm Munar, Engelli Sporcu-Yazar Veysi Fırat, mahalli sanatçı Naci Gençkol, Yazar Yusuf Sabri Dişli, merhum Gazeteci Mehmet Talat Akay, Gazeteci M.Kamil Güler, Kanal Urfa Spor Zirvesi program yapımcısı İsmail Buz ve Gazeteci Mehmet Yıldırım ödüle layık görüldüler.

İz Bırakanlar ödülüne layık görülenlerin öz geçmişlerinin okunmasının ardından plaketleri Kanal Unfa Yönetim kurulu Başkanı İbrahim Toru tarafından takdim edildi.

Program; Erzurumlu Aşık Zeki Erdali’nin ödül alan ulusal gazetecileri ismiyle anarak söylediği doğaçlama türküsüyle sona erdi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
Halfeti'de Silahlı Kavga 4 Yaralı
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu
İŞKUR Önünde Uzun Kuyruklar Oluştu